Минулого тижня один з кораблів довелось перенаправити у порт міста Ротердам, що у Голандії через дуже великі черги кораблів у порті Філікстоу.
Власники порту, компанія Гачинсон Портс (Hutchison Ports), якій серед інших анґлійських портів належить також і Порт Філікстоу, заявила що цей хаос спричинюють передбрекзитне запасання товаром та затримки продажів, пов'язані з епідемією.
Один керівників порту каже, що якщо це все продовжуватиметься, то кошти за затримки кораблів перейдуть до споживачів у вигляді збільшених цін на товари, котрі проходять крізь порти.
Керівники також кажуть, що дуже багато контейнерів вже залишаються просто на самій пристані через те, що порт вже переповнений і відтак перевізники, котрі транспортують контейнери з портів по всій території країни, просто неспроможні в'їхати на територію порту.
Один з мовників компанії каже, що: "Попри Брекзит ми ще також маємо епідемію, яка спричинює дуже кволий збуток товарів і тому крамниці сповільнюють замовлення, що у свою чергу залишає багато товару у портах.".
Якщо через ці затримки крамниці та супермаркети не годні будуть продати, під час різдвяних свят, товарів, котрі зараз вже на шляху до Британії, то потенційно вони можуть втратити навіть ще більше грошей ніж вони втрачають зараз через кволі продажі, пов'язані з епідемією.
Минулого тижня один з великих контейнерних кораблів тайванської компанії Evergreen, яка є однією з найбільших у світі компаній з перевезення контейнерів, довелось завернути та відправити у Ротердам, потім перевантажити контейнери на менші кораблі і вже потім цими кораблями контейнери знову попливли до Анґлії, до Темзпорт (Thamesport), який розташовано на півострові Ґрейн (Grain), що у ґрафстві Кент, на сході від Лондона. Можна собі уявити скільки зайвих грошей все це забрало.
Мовники Evergreen кажуть, що коли їх корабель підходив до порту Філікстоу, то власник порту повідомив, що розвантаження корабля може затриматись на цілих десять днів.
У своїй заяві з цього приводу Гачинсон каже: "Дисбаланс у торгівлі та запасання товарів через Брекзит загострюють чинну ситуацію і ми працюємо з нашими клієнтами та акціонерами над тим, аби якось вибратись з цього хаосу. Чинна ситуація у порті є дуже напруженою через епідемію, значно великий рух транспорту, надто велику кількість порожніх контейнерів та через надто велику кількість повних контейнерів, які перевізники невзмозі підібрати.".
Керівники порту також кажуть, що найближчим часом покращення ситуації неочікують і також кажуть, що цей хаос радше за все триватиме упродовж всього грудня та й мабуть після нового року.
У відділі транспорту центрального уряду СК на це заявили, що це є "чисто комерційна справа між компаніями та фірмами і саме вони мають її вирішувати", а вони натомість продовжуватимуть відстежувати чинну ситуацію у анґлійських портах.