Від четвертої години сьогодні закордонні сезонні працівники не будуть змушені самоізолюватися на 14 днів, а можуть почати працювати відразу після приїзду.
В уряді сказали, що послабили правила в'їзду аби забезпечити працівниками британські птахоферми у дуже навантажений сезон, аби забезпечити потрібну кількість пташиної продукції на Різдво.
Напередодні, чисельні спілки британських фермерів застерігали уряд, що без іноземних працівників ніяк не зможуть справитись з попитом на свою продукцію на різдвяні свята. Абсолютно жодного шансу.
Згідно з сьогодні запровадженими правилами, сезонні працівники все ж таки мають бути ізольовані упродовж 14 днів, тобто ізольовані від решти суспільства, але ніяк не ізольовані від праці.
Аби уникнути зайвого розповсюдження Коронавірусу вони мають формувати когорти, або жити та працювати разом з тими працівниками, з якими вони прибули в цю країну.
Їм не можна буде змішуватись з іншими працівниками.
Ще у жовтні голова Ради Птахівників Британії (British Poultry Council, скор.: BPC), пан Ричард Ґрифиц (Richard Griffiths) закликав уряд аби той зробив виняток з правил в'їзду та перебування для сезонних працівників.
Кожного сезону перед Різдвом на птахофабрики Анґлії прибувають десь п'ять з половиною тисяч іноземних працівників аби допомогти фермерам забезпечити пташиною продукцією британські супермаркети.
До недавна це були працівники головним чином зі східної Європи, кількість яких після референдуму за вихід СК з ЄУ значно зменшилась і на даний час також продовжує зменшуватись.
Фаху та професійності, які мають ці люди, у громадян СК просто не існує.
Для цього Вам потрібно бути простажованими та мати ліцензію на право забою тварин, тобто на процес, відомий, як Ваток (Watok), який означає захист тварин у час забою (Welfare of Animals at Time of Killing). Тобто це сертифікат компетентності, який видає британська аґенція стандартів харчування (Food Standards Agency) аби запевнитись, що забій тварин відбувається в людяний спосіб.
Варто зазначити, що у правилах також зазначається, що ці працівники мають залишити територію Анґлії до 31 грудня цього року. Тобто сьогодні запроваджений виняток з карантинних правил закінчується 31 грудня, бо після цього Ви більше тут нікому не потрібні.
Але варто також тримати в голові, що у Британії жодні правила ніколи не бувають твердими, а натомість мають неабияку гнучкість.