Всі новини

22.11.2020 - 16:48

Неділя, 22 листопада 2020 - 16:48

По новім році принаймні 25К британців залишаться без роботи

По новім році принаймні 25К британців залишаться без роботи

Він першого січня наступного року британські працівники, котрі зазвичай сезонно працюють на дуже багатьох європейських курортах, радше за все залишаться без праці.
Дуже багато британців працюють у цих курортах, як доглядальниці за дітьми чи іншими людьми, доглядальники за житлом, інструктори, водії та інші, більше не зможуть отримати працю так само, як вони це можуть зараз.

Це при умові, якщо чинний британський уряд не захоче укласти з ЄУ угоди, яка б дозволила британцям легше отримувати та найматися на роботу, принаймні на сезонну, у країнах Європейської Унії, чого чинний британський уряд катеґорично не хоче.

Пан Чарльз Оуен (Charles Owen), який є директором спілки Сезонний Бізнес в Туризмі (Seasonal Businesses in Travel, скор.: SBiT), який представляє дуже багато британських туристичних компаній, котрі працюють у Європі, каже, що це матиме вплив десь на принаймні 25 тисяч британських сезонних працівників.

За його словами, дані сезонні роботи для британців будуть просто втрачені. Багато з цих працівників мають контракти та фактично працюють на британські фірми.

На даний час, згідно з директивою ЄУ, у якій йдеться про так званого "відрядженого працівника" (posted worker), британська компанія, як і будь-яка інша компанія з ЄУ, має право наймати на роботу працівників зі своєї країни та відряджати їх для роботи у інших країнах європейської спільноти.

Якщо ця фірма є британською, то такі працівники є фактично британськими працівниками, тобто вони працюють згідно з британським законодавством, та сплачують свої податки та всі інші збори Британії, та згідно з чинними правилами вільного пересування людей, не потребують жодного дозволу на працевлаштування і не потребують жодної візи в ту країну, у якій працюють.

Але після нового року все це автоматично закінчується. Тобто, після цього, якщо британська компанія хоче наймити собі на роботу британських громадянина чи громадянку, у, скажімо французькому шале, чи працювати десь у барі, то їм буде потрібно подавати заяву на отримання права на працю, у нашому прикладі, це у Франції.

І якщо виявиться, що жодна особа у Франції не годна або не хоче робити цієї самої роботи, після того, як оголошення про цю посаду пробуде на біржі праці щонайменше вісім тижнів, тоді цьому самому британцеві чи британці буде дозволено подати заяву на отримання дозволу на працю, вироблення якого займе десь біля трьох місяців, і після того, як вони цей дозвіл отримають, цей самий британець мусить подавати на візу аби в'їхати у, в нашому прикладі, Францію. Реально, це означає, що практичних шансів для цих людей там працювати фактично немає.

Туристичні британські компанії та загалом вся туристична індустрія СК вже упродовж двох років застерігають уряд про загрозу, перед якою постають британські працівники після закінчення перехідного терміну, тобто після 31 грудня цього року. Але журналісти кажуть, що, з якоїсь невідомої причини, в уряді СК чомусь весь час були впевнені, що схема працевлаштування сезонних британських працівників надалі залишиться точно, як воно є зараз.

Згідно з чинними домовленостями британські працівники, котрі почали або почнуть працювати на європейських курортах до 31 грудня, матимуть право залишатись там працювати упродовж цього лижного сезону, тобто десь до кінця зими.

Проте, зараз ми до того всього маємо ще Корону, яка тут ніяк не помічна, бо багато європейських країн, де розташовано найбільше лижних курортів, мають вельми жорсткі карантини і відтак цьогорічний лижний сезон на початку грудня радше за все ніяк не розпочнеться, а якщо ці працівники не почнуть працювати до нового року, то вже тоді їм буде потрібний дозвіл.

SBiT запустила онлайн петицію аби зберегти робочі місця для сезонних британських працівників.

Головний директор компанії Лижні Вихідні (SkiWeekends), пан Ден Фокс, каже: "У мене, як в людини, яка упродовж 30 років пропрацювала у лижній індустрії, просто розривається серце, коли я бачу втрату можливостей та мрій багатьох людей. Ми отримуємо тисячі заяв на ці вакансії та від молодих людей будь-якого походження. Кожного року ми наймаємо працівників, котрі ще ніколи навіть не бачили живих лиж, але вони мають потрібні нам здібності. Ми наймаємо людей, які здатні до успіху і ми не переймаємось їх кваліфікаціями.".

Пан Фокс (Лисиця) також каже, що за 30 років у лижній індустрії набув собі там дуже багато друзів. Він продовжує: "І людина, яка половину з цих років провела за кордоном, я знаю який вплив на особу може мати зміна того, до чого вона звикла. Дуже багато з тих, що казали "я попрацюю тільки один сезон і все", врешті-решт потім, назад у Британії, ставали старшими керівниками. Багато з них створювали власні туристичні фірми і ми всі разом створили тисячі робочих місць, взявши людей у відпустки і зробивши їх щасливими.".

Пан Роб Стюарт, який є керівником рекламної компанії, яка просуває туристичні британські компанії, почав свою кар'єру, як лижний інструктор, яким пропрацював 25 років. Він каже: "Що мене найбільше непокоїть, це думка про те, що у майбутньому лижні поїздки стануть доступними тільки супер заможнім британцям. Я, як людина зі звичайної родини, з сім'ї, яка не звикла проводити щороку на лижних курортах, йшов за своєю мрією працювавши за кордоном і заробляв гроші на тім, що я любив. Я зробив успішну кар'єру. Брекзит потенційно забирає такі можливості від багатьох людей, особливо від молоді.".Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


У цій темі:

За понеділок 111 свіжих нелеґалів За понеділок 111 свіжих нелеґалів8.12.2020
Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів7.12.2020
Брекзит: перемовини знову призупинено Брекзит: перемовини знову призупинено5.12.2020
У наступному році екзамени GCSE будуть щедрішими У наступному році екзамени GCSE будуть щедрішими3.12.2020
Брекзит: Британія знизила вимоги щодо вилову риби Брекзит: Британія знизила вимоги щодо вилову риби3.12.2020
Ґрупа Аркадія (Topshop, Burton, Dorothy Perkins) збанкрутувала Ґрупа Аркадія (Topshop, Burton, Dorothy Perkins) збанкрутувала1.12.2020
Почала діяти нова система подачі заяв на візи у Британію Почала діяти нова система подачі заяв на візи у Британію1.12.2020
Бюджет 21 : Кількість безробітних у СК очікується понад 2 млн Бюджет 21 : Кількість безробітних у СК очікується понад 2 млн25.11.2020
Уельсці та шотландці вимагають від уряду повністю компенсувати фінансування ЄУ Уельсці та шотландці вимагають від уряду повністю компенсувати фінансування ЄУ24.11.2020
Французи сьогодні відпрацьовують післябрекзитний сценарій Французи сьогодні відпрацьовують післябрекзитний сценарій24.11.2020
Брекзит : перемовини знову призупинено Брекзит : перемовини знову призупинено19.11.2020
Рекордна кількість британців вже позитивно ставляться до ЄУ Рекордна кількість британців вже позитивно ставляться до ЄУ18.11.2020
Школам порадили запастись харчами на випадок безугодного Брекзиту Школам порадили запастись харчами на випадок безугодного Брекзиту18.11.2020
Від сьогодні варто очікувати великий приплив українців Від сьогодні варто очікувати великий приплив українців17.11.2020
Брекзит : у британських портах починається хаос Брекзит : у британських портах починається хаос14.11.2020
Брекзит : чергова сесія минула гірше ніж очікувалось Брекзит : чергова сесія минула гірше ніж очікувалось14.11.2020
Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет12.11.2020
Закон підписано : вільне пересування людей закінчується 31 грудня Закон підписано : вільне пересування людей закінчується 31 грудня11.11.2020
ЄУ закупить 300 млн доз вакцини ЄУ закупить 300 млн доз вакцини11.11.2020
Наглядач застерігає про значні затримки на кордонах Наглядач застерігає про значні затримки на кордонах7.11.2020

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju