Якщо цей законопроєкт проголосують, тобто якщо він стане актом шотландського парламенту (законом Шотландії), то такі товари, як тампони та санітарні підкладки стануть безкоштовними у публічних (громадських) місцях.
Даний законопроєкт надійшов до Голируду (шотландський парламент) від шотландської лейбористки, членки шотландського парламенту, пані Моніки Ленон (Monica Lennon).
Якщо цей законопроєкт стане актом, то він законодавчо зобов'яже шотландський уряд стежити за тим, аби періодні товари були безкоштовними та доступними для "всіх, хто їх потребує".
В сучасній Британії існує термін "періодна бідність", тобто коли люди з дуже низькими доходами не можуть собі дозволити відповідних санітарних періодних товарів.
Якщо звичайний період триває в середньому 5 днів, то людині щомісяця потрібно викидати приблизно до 8 фунтів на ці продукти, чого не кожна британка може собі дозволити.
Опитування понад 2 тисяч жінок у Шотландії показало, що кожна четверта опитана у школі, коледжі чи університеті Шотландії поставала перед проблемою нестачі коштів аби придбати собі ці товари.
Загалом по СК десь біля 10% дівчат не можуть собі дозволити придбати періодні товари, а 15% кажуть, що їм дуже важко заощадити кошти на ці речі і тому вони частіше купляють такі, що не цілком відповідають їх особистим потребам.
Додано о 18:55
Шотландський парламент щойно завершив голосування з цього питання. Законопроєкт було підтримано практично одноголосно і відтак він став Актом Парламенту Шотландії 2020.
Про це щойно повідомила офіційна сторінка Національної Партії Шотландії на своїй сторінці у мережах Туитер та Фейсбук.