Пан Сунак каже, що "критична економічна ситуація у СК тільки но починається".
Державні запозичення до кінця цього року очікуються у розмірі 394 мільярди фунтів, що є найвищою сумою за весь мирний час існування королівства.
Найостанніші цифри показують, що на даний час загалом по СК кількість безробітних складає 1.62 мільйонів людей. Тобто від початку 2020 безробіття зросло на понад 300 тисяч осіб.
До кінця цього року, аби тільки протягнути через кризу, яку спричинив Коронавірус, уряд витратить загалом 280 мільярдів фунтів.
Пан Сунак весь час скаржився тільки на Коронавірус і жодного разу не згадав Брекзиту.
Зарплати державних службовців, тобто лікарів, медсестер, поліціянтів та їм подібних, у наступному році буде заморожено, тобто зарплати не зростатимуть, але це не стосується працівників служби здоров'я та тих, що отримують річну валову зарплату меншу ніж 24 тисячі.
Бюджет на допомогу іншим країнам буде врізано від чинних 0.7 до 0.5 відсотків ВВП СК.
Пан Сунак сказав, що він очікує, що британська економіка за цей рік піде на мінус 11.3%, що є найгіршим економічним спадом за останні 300 років. Проте, у наступному році економіка СК може зрости на 5.5% та ще на 6.6% у позанаступному, тобто 2022 році.
Це означає, що економіка може повернутись на рівень початку цього року аж десь у кінці 2022.
Додаткові три мільярди фунтів буде витрачено на Національну Службу Здоров'я Анґлії аби приборкати черги на операції та лікування, котрі утворилися через кризу з епідемією.
Чинний уряд СК збільшує витрати на оборону упродовж наступних чотирьох років на на цілих 16.5 мільярдів фунтів, тобто це збільшення на десь по чотири мільярди щороку.
Пан Сунак також оголосив сьогодні, що СК витратить 4.6 мільярдів фунтів на те, аби повернути безробітних назад на роботу.
Після промови пана Сунака, чинна тіньова канцлерка СК, пані Анелізе Додз (Anneliese Dodds) (лейбористка), зауважила, що пан Сунак упродовж всієї своєї промови весь час згадував тільки Коронавірус, але жоднісінького разу не згадав Брекзиту, який завдасть шкоди економіці СК ще мабуть більшої ніж дана епідемія, особливо у довготривалій перспективі.
Пані Додз наголосила, що після 31 грудня СК виходить з митної спілки ЄУ та виходить з єдиного європейського ринку і відтак постане перед величезною проблемою зайвих тарифів та митних зборів, які будуть змушені сплачувати британські фірми, котрі експортують свої товари до Європи та у інші країни, з якими СК не має торгових угод.
На даний час СК має торгові угоди тільки з Японією та з Канадою, яка є аж на 18 місці за рівнем торгівлі з СК.