Всі новини

29.11.2020 - 15:38

Неділя, 29 листопада 2020 - 15:38

В понеділок у Шотландії банківскіий вихідний

В понеділок у Шотландії банківскіий вихідний

Завтра, у понеділок, 30 листопада, християни відзначають свято Святого Андрія, або Апостола Андрія, який також є покровителем Шотландії.
На території Шотландії день Апостола Андрія є банківським вихідним (Bank Holiday), тобто більшість компаній виплачують Вам подвійну зарплату, якщо Ви у цей день працюєте. Подвійна оплата праці у банківські вихідні не є законом і остаточно залежить від самої компанії, але більшість фірм за такі дні нараховують двократну суму, або нараховують однократну і натомість додають ще один день до Вашої відпустки.

Згідно з Біблією Святий Андрій був одним з дванадцяти апостолів Ісуса Христа.

На даний час не існує прямої та впевненої відповіді на питання, чому саме Апостол Андрій є покровителем Шотландії.

У одному з оповідань йдеться про те, що у дев'ятому сторіччі Король Шотландії, Анґус, готувався до битви проти анґлійців, коли йому у сні був з'явився Апостол Андрій та пообіцяв перемогу. У день битви на небі з'явився символ, який нагадує нашу літеру Х, який був символом Святого Андрія.

Тоді Анґус закричав, що якщо шотландці виграють битву, то Святий Андрій стане патроном Шотландії. Саме так воно й було. Шотландці виграли битву над анґлійцями і Святий Андрій став патроном Шотландії.

І саме тому діаґональний білий хрест (Х) тепер майорить на прапорі Шотландії.

Інше оповідання з міфолоґії каже, що шотландці є нащадками людей, які називалися Скіфами або Скитами і які жили на узбережжі Чорного Моря, де зараз Румунія та Болґарія. Міфолоґія каже, що Святий Андрій був саме тим, хто зробив цих Скіфів християнами.

Святий Андрій є патроном Шотландії офіційно від 1320 року.

Традиційно у цей день шотландці їдять так звану Кален Скинк, що є густою зупою, яку готують на основі або риби, або овечки, з додаванням картоплі та цибулі. Найчастіше цю зупу готують на основі вудженої пікші (haddock).Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Також про Шотландію:

SNP оприлюднила шлях до незалежності SNP оприлюднила шлях до незалежності24.01.2021
Никола Сторджин наполягає на вступі Шотландії до ЄУ Никола Сторджин наполягає на вступі Шотландії до ЄУ18.12.2020
Звернення Ніколи Сторджин до громадян ЄУ Звернення Ніколи Сторджин до громадян ЄУ18.12.2020
Уельсці та шотландці вимагають від уряду повністю компенсувати фінансування ЄУ Уельсці та шотландці вимагають від уряду повністю компенсувати фінансування ЄУ24.11.2020
Законопроєкт про безкоштовні періодні засоби Законопроєкт про безкоштовні періодні засоби24.11.2020
Коронавірус : кількість смертей у Шотландії перейшла межу у 5К Коронавірус : кількість смертей у Шотландії перейшла межу у 5К18.11.2020
У Шотландії вводять карантин надвисокого четвертого рівня У Шотландії вводять карантин надвисокого четвертого рівня17.11.2020
Бакара запише нову версію гімну для збірної Шотландської Бакара запише нову версію гімну для збірної Шотландської16.11.2020
У Шотландії заборонено шмагання дітей У Шотландії заборонено шмагання дітей7.11.2020

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju