Подача заяв відбувається онлайн, тобто через інтернет. Сторінка з переліком віз для громадян колишньої британської імперії та громадян ЄУ і ЄЕП розташована на:
https://www.gov.uk/browse/visas-immigration/eu-eea-commonwealth.
Ті люди, котрі хочуть подати заяву на візу для фахових працівників (skilled worker), мають мати пропозицію від роботодавця на відповідну посаду, на якій вони зароблятимуть валом (до збору податків) мінімум 25 600 фунтів на рік та мають мати гідне розуміння анґлійської мови.
Останній день вільного пересування людей для громадян ЄУ у СК та для громадян СК у ЄУ закінчується 31 грудня, після чого для цих громадян вступають в силу інші правила, які остаточно ще не було вирішено.
Ця стаття стосується тих громадян ЄУ, які хочуть жити та працювати у СК, а не тих, які просто хочуть відвідати Британію, як туристи.
Якщо Ви громадянин, чи громадянка країни Європейської Унії, то для відвідин СК просто, як туристка чи турист, наразі ситуація така, що від нового року Ви можете в'їздити у СК без візи, але Ви мусите мати паспорт, бо навіть проста ідентифікаційна картка не пройде.
Але якщо Ви хочете в'їхати у Британію з метою проживання чи працевлаштування, то після нового року Ви мусите отримати візу, заяву на яку можна подавати вже від нині.
Нова міґраційна система визначатиме, хто матиме право жити та працювати у Британії за кількістю набраних пунктів. Кількість пунктів залежатиме від рівня розуміння анґлійської мови, від того яку працю було запропоновано даним працівникам і за яку зарплату.
Ціна на отримання такої візи коливатиметься у діапазоні від 610 до 1 408 фунтів за кожного заявника чи заявницю. Заявники також будуть змушені показати, що вони мають достатньо грошей аби утримати себе та свою сім'ю у СК без звернення за допомогою від держави.
Заявники будуть змушені чекати на рішення по візі приблизно три тижні. Принаймні це те, що наразі обіцяє центральний уряд.
Права тих громадян ЄУ та тих громадян СК, котрі вже живуть та працюють у СК та ЄУ відповідно, захищені угодою про відчуження СК від ЄУ, яку було підписано в грудні минулого року. Згідно з цією угодою громадяни ЄУ у СК подають заяви на отримання статусу постійних мешканців (settled status), на основі якого вони мають право жити та працювати у Британії без необхідності отримання візи. За даними британської статистики на кінець вересня цього року таких, що отримали цей статус налічувалось 2.1 мільйонів людей і ще 1.6 мільйонів людей було таких, що мають так званий попередній дозвіл на постійне проживання, тобто що вони отримають статус постійних мешканців, коли їх термін перебування у СК буде більшим п'яти років.
У центральному уряді також повідомили, що запускають так званий Прикордонний Оперативний Центр (Border Operations Centre), який за словами уряду буде цілодобово постійно відстежувати реверсний (в обидва боки) прохід пасажирів та товарів через кордони СК. В уряді кажуть, що це чинна американська система і вони мають намір її придбати, що у свою чергу вже викликає багато критики у питанні збереження та використання приватних даних людей, бо цією системою володіє приватна фірма.
В уряді кажуть, що для цього вони будуть використовувати "найкраще у світі" проґрамне забезпечення аби якомога більше мінімізувати вплив виходу з ЄУ на економіку королівства. Стало також відомо, що за цю системі уряд заплатив двадцять мільйонів фунтів.
Уряд кладе всю відповідальність за якомога гладший перетин кордону на самі фірми та компанії і каже, що вони мають бути готові до нової системи перетину кордону. Проблема тільки в тім, що самі підприємства ще не мають доброї уяви про те, які саме правила діятимуть від нового року, бо самі перемовини про ці правила ще не завершено.