Всі новини

02.12.2020 - 00:03

Середа, 02 грудня 2020 - 00:03

Як неєвропейцям отримати дозвіл на працю та проживання у Німеччині

Як неєвропейцям отримати дозвіл на працю та проживання у Німеччині

Чи Ви шукаєте можливість приїхати у Німеччину на кілька місяців, для прикладу, вчити мову, чи Ви хочете закласти там своє коріння, у цій статті йдеться про шляхи отримання права на помешкання у Німеччині, тобто так званого Áуфентгáльцтітель (Aufenthaltstitel - анґл.: residence permit).
Громадяни окремих країн мають право подати заяву на постійне проживання у Німеччині навіть після приїзду, тобто коли вони вже у Німеччині. Це ті самі країни, громадянам яких не потрібна віза на в'їзду у Німеччину і вони там можуть жити без будь-якої візи терміном не більше трьох місяців. Такими країнами є Україна, Австралія, Канада, Ізраїль, Японія, Нова Зеландія, Південна Корея, США та, після нового року, Британія. Громадяни інших країн для в'їзду у Німеччину мусять мати візу.


Синя Картка:
З одного боку, Синя Картка ЄУ є найлегшим шляхом для громадян будь-якої країни та для членів їх родин отримати право на помешкання у Німеччині. Синя Картка є дуже сприятливою для отримання статусу постійного мешканця чи мешканки.
Метою Синьої Картки є дати людині право на проживання та право на працю у будь-які країні ЄУ.
Серед усіх країн ЄУ найбільше Синіх Карток видає саме Німеччина, десь біля 90%, за нею йде Франція (3.6%), далі Польща та інші країни європейської спільноти.

Синя Картка видається всім, хто має університетську ступінь та заробляє вельми високу зарплату. Саме з цієї причини, коли Ви подаєте заяву на Синю Картку, то Ви вже за звичай маєте мати запропоновану працю.
Аби дізнатись, чи Ваша ступінь є відповідною для отримання картки, Ви можете звернутись до урядового порталу під назвою Визнання у Німеччині (Anerkennung in Deutschland).

Якщо Ваша ступінь пасує, але Ви ще не маєте праці, то можете скористатися інтернет порталом apply.eu, метою якого є злучити роботодавців з потенційними закордонними працівниками.

У Німеччині на даний час є вельми великий дефіцит лікарів, інженерів та інформаційних технолоґів. Проте, Ваша майбутня зарплата має бути не нижчою за 41 808 Євро на рік (приблизно 37 595 фунтів) для вище перелічених Манґельберуфе (Mangelberufe - високо покликані професії), а для всіх решту професій €53 800 (£48 371).
Ці пороги зарплат можуть виглядати великими, але вони є найнижчими серед всіх країн ЄУ.

Подати заяву на отримання Синьої Картки ЄУ у Німеччині можете або Ви самі або Ваші роботодавці. Очікування вирішення по Вашій заяві у Німеччині відбувається упродовж кількох днів, або кількох тижнів, якщо виникають непорозуміння.

Через тридцять три місяці після того, як Ви вже маєте Синю Картку ЄУ, Ви можете подавати на постійне помешкання у Німеччині. Але, якщо рівень Вашої німецької мови не є нижчим рівня B1 (перший середній), то Ви з Синьою Карткою можете подавати на постійне помешкання вже через два роки після отримання картки.
Також, після 18 місяців мешкання у Німеччині з Синьою Карткою, Ви має право переїздити і працювати у будь-яку іншу, окрім Данії та Ірландії, країну ЄУ.
З Синьою Карткою Ви можете покинути ЄУ на термін не більше 12 місяців. У іншому випадку Ви втратите цю картку.
Синя Картка, видана у Німеччині, дає право на проживання не тільки Вам, але й також Вашій другій половині та Вашим дітям, і всі вони також мають право працювати у Німеччині. Це можливо й також для більш віддалених членів родини, але там є ще додаткові умови.


Робоча віза:
Перед тим, як якась фірма чи компанія запропонує Вам роботу у Німеччині, вона спочатку має подати прохання до Федеральної Аґенції з Працевлаштування (Bundesagentur für Arbeit) про те, що вона не годна знайти на дану посаду будь-кого з постійних мешканців або громадян Німеччини і хоче аби цю посаду займали саме Ви.
Вам також буде потрібно показати свідчення про свої доходи.


Візи для самозайнятих бізнесменів та артистів:
Аби отримати таку візу Ви мусите показати, що Ви маєте відповідну університетську ступінь у даній галузі, та мати чимало документації, як для прикладу, план самофінансування, прогнози майбутніх доходів, бізнес концепцію та профіль Вашої компанії, що важливо, якщо Ви хочете запустити свою компанію, на яку працюватимуть інші люди.
Тут варто зазначити, що різні німецькі держави (землі) мають свої власні вимоги щодо видачі таких віз.


Візи для шукачів праці:
Німеччина також пропонує візи для тих, що хочуть туди приїхати з метою пошуку праці.
Аби отримати таку візу, Вам потрібно подати свідчення про академічну чи професійну освіту і про те, що Ви маєте принаймні рівень B1 у німецькій мові (перший середній рівень).
Стандартно німецька мова має рівні А1, А2 (перший та другий початкові), В1 та В2 (перший та другий середні) і ще С1 та С2 (перший та другий вищі).
Вам також потрібно буде засвідчити, що Ви можете себе цілковито матеріально забезпечити, або через так званий заблокований рахунок, який обмежує суму грошей, яку Ви можете з нього брати за раз, або так звану декларацію про зобов'язання (Ферфліхтунґсерклєрунґ - Verpflichtungserklärung) від якогось приятеля чи члена Вашої родини з ґарантією про фінансову підтримку під час Вашого перебування у Німеччині.


Візи для доглядальниць за дітьми (няня - Au pair):
Якщо Ви хочете покращити свою німецьку та пізнати німецькі культуру і спосіб життя, то Ви можете влаштуватися працювати нянею.
Аби отримати цю візу, яка за звичай діє один рік, Вам буде потрібно засвідчити, що принаймні один з членів Вашої сім'ї є громадянкою або громадянином Німеччини або його чи її мова є рідною німецькою.
Перед тим, як отримати цю візу, її має бути одобрено вище згаданою Федеральною Аґенцією Праці. Саме вони дають добро на отримання цих віз.


Картка ІСТ (Intra-Corporate Transfers):
Цей тип віз видається неєвропейським працівникам, котрі працюють на іноземну фірму або компанію, яка має також своє бюро у Німеччині. Це як правило міжнародні або інтернаціональні компанії.
Такі візи видаються на три роки, або у випадку для тих, що на стажуванні, на один рік.
Працівники, які хочуть отримати подібну візу мають бути або керівниками, або фахівцями у відповідній галузі і мають мати контракт на весь період дії візи.


Студентські візи:
Якщо Ви хочете вчитися у німецькому університеті чи просто у Німеччині вивчати мову, то Ви можете отримати студентську візу.
Для цього Вам потрібно мати листа - запрошення від навчального закладу та свідчення про відповідне фінансове забезпечення.
Для студентів університетів це може бути можливим через вже вище згаданий заблокований рахунок у банку (Шперконто - Sperrkonto), на якому є щонайменше 9 936 Євро.
Для тих, що їдуть вчити мову ця сума має бути 10 932 Євро, або має бути свідчення про забезпечення стипендією.


Якщо Ви плануєте вчити німецьку мову, то найкращим у світі інтернет порталом для цього є: https://www.lysaks.com/deutsch/.

А якщо з самого нуля, то найкраще починати зі : Швидкого Старту з Мішелем Томасом.


джерело: https://uk.diplo.de/uk-de

Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


У цій темі:

ЄУ скасовує вимогу мати Green Card ЄУ скасовує вимогу мати Green Card3.07.2021
Брекзит : Шотландія може долучитись до Еразмус+ Брекзит : Шотландія може долучитись до Еразмус+23.01.2021
Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права26.12.2020
Від початку епідемії втрачено рекордну кількість робочих місць Від початку епідемії втрачено рекордну кількість робочих місць15.12.2020
За понеділок 111 свіжих нелеґалів За понеділок 111 свіжих нелеґалів8.12.2020
ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії7.12.2020
Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів7.12.2020
Брекзит : перемовини продовжаться Брекзит : перемовини продовжаться5.12.2020
Брекзит: перемовини знову призупинено Брекзит: перемовини знову призупинено5.12.2020
Брекзит : перемовини в дуже важкій ситуації Брекзит : перемовини в дуже важкій ситуації4.12.2020
У наступному році екзамени GCSE будуть щедрішими У наступному році екзамени GCSE будуть щедрішими3.12.2020
Брекзит: Британія знизила вимоги щодо вилову риби Брекзит: Британія знизила вимоги щодо вилову риби3.12.2020
Закон підписано : вільне пересування людей закінчується 31 грудня Закон підписано : вільне пересування людей закінчується 31 грудня11.11.2020
Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет Брекзит : Кент перетвориться з анґлійського саду у анґлійський туалет12.11.2020
Бюджет 21 : Уельс отримає від СК менше ніж від ЄУ Бюджет 21 : Уельс отримає від СК менше ніж від ЄУ25.11.2020
Бюджет 21 : Фестиваль Брекзиту отримає 29 млн Бюджет 21 : Фестиваль Брекзиту отримає 29 млн29.11.2020

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju