З цієї причини сьогодні після полудня має відбутись телефонна розмова між Президенткою Єврокомісії, пані Урзулою Фон диа Лаєн та Прем'єр-міністром СК, паном Бóрисом Джонсоном. аби спробувати розв'язати ці відмінності та вивести перемовини з глухого кінця.
Попри заяви на початку цього тижня про те, що угода неминуча, у п'ятницю керівник команди перемовників від СК, Лорд Дейвид Фрост та керівник команди перемовників, пан Мішель Барньє спільно заявили: "
Ми сьогодні домовились, що умови досягнення угоди не задоволено через суттєві розходження у поглядах на рівні умови конкуренції, розв'язання суперечок та рибальство.
Ми домовились призупинити перемовини аби повідомити наші джерела про чинну ситуацію у перемовинах.
Президентка Фон диа Лаєн та прем'єр-міністр Джонсон в суботу матимуть телефонну розмову про чинну ситуацію.".
Раніше одне з джерел у ЄУ дало журналістам аґенції новин під назвою Ройтерз зрозуміти, що до кінця цих вихідних розходження між сторонами мали бути вирішені і угода була неминуча, але у британському центральному уряді пізніше заявили, що "перемовини підійшли до дуже важкого пункту".
У четвер один з представників британського уряду звинуватив європейців в тім, що вони псують всі шанси досягнення угоди висунувши нові додаткові умови, що пізніше було катеґорично відхилено представниками з боку Європи.
Є сподівання, що сьогоднішня телефонна розмова між пані Фон диа Лаєн та паном Джонсоном зможуть зрушити ситуацію з місця і перемовини буде продовжено, бо у іншому випадку СК вийде з ЄУ в кінці цього року без угоди, що означає ведення подальших торгових стосунків між ними на базі правил СОТ (Світової Орґанізації Торгівлі). Це у свою чергу означає введення ще більших тарифів та різних митних зборів і також дуже довгі черги на кордонах, особливо у головних британських портах.
Також залишається питання про те, чи всі з країн-членів ЄУ одноголосно підтримають угоду, якщо її таки вдасться досягнути, від'як чинний президент Франції, пан Макрон вже заявляв, що якщо остаточний варіант угоди не буде сприятливим для його країни, то вони його заблокують. Про це також заявляють керівники Бельґії та Голандії.
Раніше повідомляли, що уряд пана Макрона все більше схиляється до того, аби затримати перемовини про угоду і продовжувати їх у наступному році на новому, набагато сприятливішому ґрунті для ЄУ через те, що Британія буде вражена безугодним Брекзитом набагато більше ніж ЄУ і їй доведеться йти на ще більші поступки у своїх вимогах.