Всі новини

05.12.2020 - 18:36

Субота, 05 грудня 2020 - 18:36

Брекзит : перемовини продовжаться

Брекзит : перемовини продовжаться

Після телефонної розмови між пані Фон диа Лаєн та паном Джонсоном, які завершились кілька хвилин тому, стало відомо, що перемовини між СК та ЄУ, які вчора були дійшли глухого кінця, будуть продовжуватись.
Перемовини відновляться вже завтра, в неділю, 6 грудня, у Брюселі, а в понеділок ввечері відбудеться ще одна розмова між пані Фон диа Лаєн та паном Джонсоном.

У своїй спільній заяві після телефонної розмови пан Джонсон та пані Фон диа Лаєн сказали, що між СК та ЄУ залишаються суттєві розходження щодо питань квот на вилов риби у британських водах, дотримання правил конкуренції та нагляду і покарань у дотриманні правил конкуренції та інших аспектів майбутніх стосунків.
У заяві йдеться: "Якщо ці три аспекти не буде узгоджено, то угоду не буде підписано. Ми визнаємо серйозність цих розходжень і одночасно погоджуємось, аби наші команди приклали максимум зусиль у визначенні того, чи можна буде здолати ці розходження.".

Якщо буде безугодний Брекзит, то торгові стосунки між СК та країнами, котрі є членами єдиного (внутрішнього) європейського ринку будуть відбуватись на основі правил Світової Орґанізації Торгівлі (СОТ), що у свою чергу введення тарифів на практично всі товари та послуги, що дуже сильно вдарить по окремих галузях британської економіки.

Дуже поганою може бути ситуація, для прикладу, для британських фермерів, котрі займаються вирощуванням вівців і продають дуже велику кількість вівчини у країни Європейської Унії.
За даними сайту Фермерство СК (Farming UK) приблизно 94% від всієї вівчини, яку виробляють у СК, експортується у країни ЄУ. У випадку безугодного Брекзиту продавці вівчини постануть перед проблемою зростання тарифів на цілих 38%, тобто чуть не на половину, що означає, що багато з них можуть просто припинити свій бізнес.

На нинішній день частка експорту з СК у країни ЄУ складає десь приблизно 45%. Тобто майже половину всього, що експортує СК, опиняється у країнах спільноти.
Загалом приблизно 90% від всього, що Британія експортує у країни Європейської Унії, у випадку безугодного Брекзиту, буде обкладене тарифами, величина яких коливається у діапазоні від 2% до 80%.

Тарифи на експорт автомобілів до ЄУ становитимуть щонайменше 10%.

СК також зі свого боку може накласти тарифи на імпорт товарів з ЄУ, середня величина яких становитиме приблизно 6%, що означає потенційне зростання цін на всі імпортовані товари, серед яких дуже велику частку займають харчі, які ми з Вами споживаємо.

СК імпортує дуже багато медикаментів, тарифи на які, за останніми обіцянками чинного центрального уряду, мають бути нульовими.

Як ЄУ, так і СК, обидвоє вельми залежні від спільної торгівлі. Проте, за даними одного з найбільших у світі економічних університетів, Лондоноської Школи Економіки (LSE) у торгових стосунках СК вже ж таки більше залежне від ЄУ, ніж ЄУ від СК.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Також читайте:

Бóрис летить до Брюселю Бóрис летить до Брюселю9.12.2020
Брекзит : умов для угоди не існує Брекзит : умов для угоди не існує7.12.2020
ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії7.12.2020
Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів7.12.2020
Вакцину з Бельґії возитимуть військовими літаками Вакцину з Бельґії возитимуть військовими літаками6.12.2020
Брекзит: перемовини знову призупинено Брекзит: перемовини знову призупинено5.12.2020
Брекзит : перемовини в дуже важкій ситуації Брекзит : перемовини в дуже важкій ситуації4.12.2020
Реґулятор заперечив, що СК першим застосує вакцину завдяки Брекзитові Реґулятор заперечив, що СК першим застосує вакцину завдяки Брекзитові3.12.2020
Брекзит: Британія знизила вимоги щодо вилову риби Брекзит: Британія знизила вимоги щодо вилову риби3.12.2020
Як неєвропейцям отримати дозвіл на працю та проживання у Німеччині Як неєвропейцям отримати дозвіл на працю та проживання у Німеччині2.12.2020
Дебенамз оголосила про банкрутство Дебенамз оголосила про банкрутство1.12.2020
Ґрупа Аркадія (Topshop, Burton, Dorothy Perkins) збанкрутувала Ґрупа Аркадія (Topshop, Burton, Dorothy Perkins) збанкрутувала1.12.2020
Бюджет 21 : Уельс отримає від СК менше ніж від ЄУ Бюджет 21 : Уельс отримає від СК менше ніж від ЄУ25.11.2020
Уельсці та шотландці вимагають від уряду повністю компенсувати фінансування ЄУ Уельсці та шотландці вимагають від уряду повністю компенсувати фінансування ЄУ24.11.2020
Французи сьогодні відпрацьовують післябрекзитний сценарій Французи сьогодні відпрацьовують післябрекзитний сценарій24.11.2020

Курс британського фунту до долара, євро та гривні, $/£, €/£, ₴/£


всі новини wci nowyny ukrajinckoju