Від понеділка заплановано три літаки з азюлянтами, серед яких два до Німеччини та одного до Франції з можливим переправленням також до Австрії, Польщі, Іспанії та Литви.
Активісти, котрі стоять на захисті прав азюлянтів стверджують, що мають докази того, що у внутрішніх справах почали поквапливо вирішувати справи азюлянтів та робити значні пропуски, що може бути порушенням чинного законодавства, особливо у виявленні жертв торгівлі людьми, які мають мати особливий нагляд з боку британської держави.
Ґрупи активістів, які відстежують відправлення рейсів до ЄУ, кажуть, що заплановані операції домашніх справ з усунення потенційних жертв торгівлі людьми та переслідувань без належного вивчення їх справ є протизаконним та йде в супереч недавньому рішенню одного з високих судів СК (читайте статтю на дні).
Літаки відряджають до Європи згідно з європейською конвенцією, яку було підписано в Дубліні (Ірландія) і яку через це також називають дублінською конвенцією. Згідно з цією конвенцією азюлянтів можна повертати назад до країни ЄУ, де вони вже подавали на політичний притулок. Це право Сполучене Королівство зберігає за собою тільки до кінця цього року, тобто закім воно на практиці залишається частиною ЄУ.
Після того, як Британія остаточно вийде з Європейської Унії, вона більше не матиме права повертати азюлянтів, переважна частина яких прибувають у СК нелеґальним шляхом, через протоку.
Адвокати, котрі захищають азюлянтів також скаржаться на те, що держава поводиться з їх клієнтами надто поквапливо і не вивчає їх справи належним чином, що суперечить чинному законодавству. Це у свою чергу означає, що навіть, якщо цих азюлянтів повернуть назад до ЄУ, вони потім звідти можуть порушувати справи проти британського уряду і успішно домагатись вельми щедрих компенсацій, але тоді їх справами займатимуться вже європейські адвокати і зароблятимуть на цьому саме вони, а не їх британські колеґи.
Минулого місяця суд призупинив депортацію сотень азюлянтів, котрі прибули у СК перебравшись через канал на малих човнах, після того, як суддя прийняв рішення про те, що Домашня Секретарка, пані Приті Патель, відійшла від своєї офіційної політики у питанні вияву жертв торгівлі людьми.
Проте, ґрупа Єзуїтська Служба Біженців СК (Jesuit Refugee Service UK), яка є міжнародною католицькою ґрупою і яка працює у центрах утримування біженців біля летовищ Гітроу (Heathrow), Колнбрук (Colnbrook) та Гармондзуорз (Harmondsworth), каже, що має свідчення про те, що Домашні Справи планують на наступному тижні депортувати осіб, з якими ніхто з офіційних осіб не мали жодної розмови.
У Домашніх Справах на всі ці звинувачення відповіли: "Ми залишаємось відданими покращенню нашої зламаної азюльної системи, аби вона була жорсткою та справедливою і ми жодним чином не шкодуємо про те, що повертаємо назад тих, хто не має права бути у СК.".