Порти Сполученого Королівства все більше переповнені вантажами через те, що компанії збільшують запаси на наступний рік і також через обмеження, спричинені коронавірусною епідемією.
Ще від вересня цього року, як повідомлялося раніше, у порті Філікстоу (Felixstowe) був утворився хаос через те, що територію порту було перевантажено на 30% більше нормальної ємності (вмісту).
Великі мережі британських супермаркетів вже повідомляли про те, що у них спостерігається значна нестача суттєвих речей, як пральні машини, холодильники та навіть іграшки, через значні корки у цьому ж порті, який розташований 100 км на північний схід від Лондона, та звідки товари поставляють практично на весь південний схід Анґлії.
Разом з цим, сьогодні вже стало відомо, що подібні корки вже також утворилися та продовжують зростати у портах Саузгемтон (Southampton), що на південному узбережжі і який є найбільшим портом всієї південної Анґлії та забезпечує практично всі південні ґрафства.
Про все більші корки, блокування та хаос сьогодні також повідомили у найбільшому порті східної Анґлії, який має назву Лондонська Брама (London Gateway), який є найновішим портом і розташований у ґрафстві Есекс, 30 км на схід від центрального Лондона.
Один з найбільших портів Анґлії - London Gateway
Під час карантину багато британців, через додатковий вільний час, вдаються до оновлення та покращення своїх осель, що у свою чергу збільшує попит на різні будівельні матеріали, а будівельні крамниці не мають спроможності забезпечити їх продаж через корки у портах.
У Федерації Будівельних Постачальників кажуть, що особливою є нестача дерева, ціни на яке за останні пару місяців вже зросли на 20% - 40% і головним чином через проблеми з постачанням. Майже вся деревина постачається у СК з країн Скандинавії. Також спостерігається дефіцит черепиць, як металевих, так і керамічних.
Все більші корки у британських портах стають причиною того, що все більше кораблів намагаються, або оминати, або уникати ці порти і замість цього скидають призначені контейнери у європейських портах, як для прикладу Ротердам (Нідерланди), Антверп (Бельґія) та Зебрюґе (Бельґія), звідки контейнери намагаються переправляти до Британії вантажівками, які ще наразі, до нового року, курсують без значних затримок.
Окремі з ґлобальних контейнерних компаній повідомляють, що ведуть перемовини про те, аби до лютого наступного року цілковито оминати такі порти, як Філікстоу.
Нестача будівельних матеріалів найбільше відчутна саме у будівельних крамницях, від'як професійні будівельники все ще мають запаси на своїх складах, але це не надовго.
Багато британських фірм також повідомляють про значне зростання цін на постачання товарів, які до них надходять з таких країн, як Китай, Синґапур та їм подібні. Найдешевшим на цій планеті транспортом є морський і саме тому дуже велике число компаній намагаються використовувати саме цей тип транспорту аби максимально заощадити кошти.
Пан Саймон Мидвуд (Simon Midwood), який є директором мережі будівельних крамниць Тимко (Timco), каже, що ціни на пересилку його товарів вже зросли на цілих 300%, тобто у три рази.