Це оголошення кладе хрест на сподіваннях багатьох палких патріотів брекзитерів про те, що новий позадорожник Ґренадір (Grenadier),який базується ще на самій першій моделі Ленд Ровера, мав вироблятися на "ґанц новому заводі" в Уельсі.
Тепер стало відомо, що ніякого ґанц нового заводу в Уельсі не буде, а замість того, компанія Сера Ратклифа, яка має назву Інеос Автомотів (Ineos Automotive), придбає колишній об'єкт Мерседесу у містечку Hambach, яке розташоване у департаменті (області) Moselle, що у північно-східній Франції, неподалік німецького міста Заабрюкєн, тобто біля самого німецько-французького кордону.
Сам Сер Ратклиф виправдовує своє рішення тим, що йому було запропоновано "унікальну можливість".
Сер Ратклиф, який став заможним завдяки хімічній компанії Інеос, каже, що Hambach є "сучасним автомобільним об'єктом з працівниками світового класу".
Раніше, коли Сер Ратклиф обіцяв будувати автомобіль на заводі у південно-уельському місті Бридженд (Bridgend), то під час оголошення він тоді казав: "це є значним вираженням впевненості у британській промисловості".
Всі сподівалися, що завод в Уельсі створить принаймні 500 прямих робочих місць та щороку вироблятиме біля 25 тисяч Ґренадірів.
Аналітики кажуть, що вони не мають жодних сумнівів в тім, що рішення випускати Ґренадірів саме у Європі було прийняте Сером Ратклифом саме у зв'язку з Брекзитом, тобто аби у майбутньому уникнути зайвих витрат на тарифи та інші збори.
Згідно з планами Сера Ратклифа, Інеос також вироблятиме електромобілі Смарт фірми Даймлер (Мерседес) та додатково поставлятиме запчастини для автомобілів Мерседес-Бенц.
У своїй офіційній заяві з цього приводу Інеос написала: "
Розташування об'єкту біля німецько-французького кордону, лише 200 км від міста Штутґарт (столиця німецької держави Баден-Вюртемберґ), дає нам відмінний доступ до наших постачальників, автомобільного таланту та наших майбутніх ринків.".
Даймлер також підтвердила це оголошення і сказала, що Інеос візьме контроль над фабрикою у наступні кілька тижнів. Про суму згоди нічого не повідомляють.
За останні пару років це вже другий сильний поштовх по людях Бридженду після того, як компанія Форд була оголосила про зачинення біля міста свого заводу з виробництва двигунів, який пропрацював 40 років і поклала під загрозу 1 700 високо-кваліфікованих робочих місць. Аналітики кажуть, що закриття заводу Фордом також пов'язане з Брекзитом.
Люди Бридженду на референдумі 2016 року у більшості (55.5%) голосували за вихід СК з ЄУ, тобто за Брекзит і тому тепер нарікати їм тільки на себе.