Військові кораблі завдовжки 80 метрів матимуть повноваження затримувати, обшукувати та заарештовувати рибальські човни ЄУ, які займатимуться виловом риби у британській морській економічній зоні (EEZ), яка сягатиме 320 кілометрів від берега.
Попри те, що ці кораблі мають на собі кулемети, у міністерстві кажуть, що не очікують, що проти рибалок буде застосовано зброю, а замість того, вони наближатимуться до рибальських човнів з метою інспекції виловленої риби, якщо буде необхідно.
У екстремальних випадках європейський човен можуть затримати та привести до британського узбережжя.
Варто зазначити, що більшість країн Європейської Унії є членами НАТО і відтак британці, принаймні в теорії, мали би бути їх союзниками.
На початку 1970х, під час так званих "тріскових війн" між британськими та ісландськими риболовними човнами, військові кораблі з обидвох боків різали риболовні сітки, а у окремих випадках навіть стріляли.
Від того часу самі британці вельми активно займаються рибальством у водному просторі країн-членів ЄУ, так само, як рибалки ЄУ займаються рибальством у водному просторі СК.
Приблизно 60% від всієї риби, яку виловлюють британські рибалки, приходиться на британські води, а решту вони виловлюють у морському просторі країн ЄУ.
Найбільш активними європейськими рибалками у морському просторі СК є голандці.
Проте, голова парламентського комітету Палати Громад, пан Тобіас Елвуд (Tobias Ellwood) каже, що його дуже непокоїть той факт, що британські військові "вилазитимуть зі шкіри" для виявлення та відлякування рибалок наших союзників у той час, як навколо морського простору Британії курсує все більша кількість руских підводних човнів.
Пан Елвуд каже: "Наші вороги просто реготатимуть, коли бачитимуть, що європейські союзники воюють через рибу.".