Відтак, у одному з головних портів північної Франції, порті Калей, вже утворилася 15 км черга вантажівок, яка спричинює затримку переправлення вантажів на 5 годин.
Президент французького реґіону Hauts-de-France, у якому розташоване місто Калей, каже що останнім часом вони спостерігають зростання важких вантажів на 50%, тобто у півтори рази, як у морському порті міста Калей, так і у Євротунелі.
За його словами, за звичай у цей час є черга у приблизно 6 тисяч вантажівок, але зараз вони вже налічують 9 тисяч.
Вантажівки починають сповільнюватись від порту міста Данкирк і їх черга повільно зростає.
Кілька днів тому, компанія Гонда сказала, що зачиняє завод на невизначений термін через нестачу частин для збирання своїх авто. Вчора до неї, з такою ж заявою вже долучилася компанія Джеґюа (Яґуар), яка також оголосила, що тимчасово призупиняє випуск автомобілів.
Вчора також надійшло повідомлення від шведської компанії Ікея СК, яка видала заяву про те, що прибуття її меблів відбувається з затримкою у кілька днів через заблоковані британські порти і тому компанія неспроможна забезпечити нормальний продаж товарів, який останнім часом зростає через те, що люди очікують подорожчань.
Тим часом у Євротунелі повідомили, що затримки на британському боці, тобто біля міста Фолкстоун, триватимуть щонайменше три тижні і також кажуть, що передбачають, що у випадку безугдного Брекзиту у черзі у ґрафстві Кент буде приблизно 7 тисяч вантажівок, котрі чекатимуть завантаження на потяги Євротунелю.
На відміну від британського уряду, влада французького реґіону Hauts-de-France планує безугодний брекзит ще від 2018 року і має дуже багато розроблених сценаріїв, але президент реґіону, пан Ксав'єр Бертрон (Xavier Bertrand), каже, що найближчим часом ситуація може значно погіршитись.
Французька влада також порахувала, що двохвилинна затримка у Євротунелі може призвести до черги довжиною 27 км на кожному боці.
Довгі черги вантажівок також спричинюють дуже великі ризики безпеки, бо цим дуже активно користають нелеґальні міґранти, які намагаються заховатися у вантажівках, що спричинює велику шкоду самим водіям через те, що при виявленні нелеґалів на анґлійському боці, їм вліплять по кілька соток, або й тисяч штрафу, і незалежно від того, знали вони про нелеґалів, чи ні. Це тому, що британський уряд тепер кладе всю відповідальність на самих водіїв.
Багато інших британських компаній також застерегли, що у перші кілька тижнів наступного року призупинять свою роботу через дуже напружену ситуацію з постачанням.