Керівник ґрупи перемовників з боку ЄУ, пан Барньє, сказав, що уряд СК вперше від початку перемовин погодився на механізм спільних заходів у випадку порушення правил конкуренції, правил державної допомоги своїм компаніям, чи у випадку зниження одним з учасників угоди стандартів з метою аби стати більш конкурентно спроможними.
ЄУ хоче аби у цій угоді було передбачено механізм запровадження тарифів у випадку, якщо СК або ЄУ у майбутньому забажають підкосити одне одного, для прикладу, шляхом погіршення прав працівників, або погіршення стандартів захисту довкілля з метою, аби надати своїм компаніям більш вигідні умови у конкуренції з подібними їм європейськими компаніями.
За словами пана Барньє цей механізм має бути суттєвим, ефективним і швидким. Пан Барньє каже, що саме над цим зараз працюють команди перемовників.
Те, що пан Джонсон пішов на певні поступки, також підтвердила Президентка Єврокомісії, пані Урзула Фон диа Лаєн, яка сказала, що "є рух".
Пані Фон диа Лаєн також сказала: "
Ми продовжуємо діалоґ з нашими старими друзями. Нам залишилось пройти останню милю. Але вона є суттєвою. Ми хочемо рівних взаємин не тільки на початку наших нових стосунків, але й у майбутньому і саме таку архітектуру ми зараз будуємо.
Ми цілковито згідні з самою архітектурою, але деталі у ній мають пасувати.
Це критичні пункти. Якщо СК хоче мати безумовний доступ до єдиного європейського ринку, який є найбільшим ринком у світі, то ми не проти, але вони мають грати за нашими правилами.".
Характерним також є той факт, що у британському уряді не заперечили та й не підтвердили того, що пан Джонсон пішов на певні поступки, що означає, що є сподівання на те, що угоду може бути укладено. Часу, проте, залишається дуже мало, бо британський парламент, який мав ще би ратифікувати цю угоду, від цієї п'ятниці вже має бути на канікулах.
Щодо інших питань, то пан Барньє сказав, що на його думку у питанні рибальства команди перемовників наразі не зробили жодного кроку на зустріч одна одній.
Також вже дещо вщухла риторика британського уряду про те, що британську рибу "боронитимуть" військові кораблі з канонами. В уряді в цьому плані вже змінили мову на те, що військовиків можуть використовувати, але тільки у екстремальних ситуаціях.
Щодо "святої" британської риби, то став відомим також дуже кумедний факт про те, що контракт на патрулювання британського рибного простору на наступні кілька років має французька компанія, що викликало дуже веселу реакцію так само, як коли раніше стало відомо, що нові, вже сині та дуже рідні, британські паспорти друкуватиме не британська фірма Де Ля Руе, як брекзитери дуже гучно заявляли раніше, а франко-голандська фірма Gemalto, бо це дозволить урядові заощадити десь 120 мільйонів фунтів.