Всі новини

15.12.2020 - 17:41

Вівторок, 15 грудня 2020 - 17:41

Британці можуть втратити доступ до Еразмус+

Британці можуть втратити доступ до Еразмус+

Британські студенти радше за все втратять доступ до схеми ЄУ, яка має назву Еразмус+, завдяки якій студентам набагато легше отримувати освіту у країнах Європейської Унії.
Головний перемовник з боку ЄУ, пан Мішель Барньє, цього понеділка розповів членам Європейського Парламенту про те, що команди перемовників з обидвох боків не змогли досягнути згоди щодо продовження Британією участі у схемі Еразмус+.

Про це журналістів повідомило одне з джерел у ЄУ, яке було присутнім на засіданні.

Під час чинних перемовин про подальші торгові стосунки між СК та ЄУ, команди перемовників також намагаються узгодити майбутню участь Британії у різних проґрамах та схемах ЄУ і за словами пана Барньє переважну більшість з цих питань вже було узгоджено, і по них наразі не існує проблем.

Проте, одне з джерел, близьке до команди перемовників з боку СК дало зрозуміти, що Британія може не намагатися долучитися до цих проґрам і команда британських перемовників вважає, що це питання ще не було остаточно вирішеним і каже, що участь СК у проґрамі Еразмус+ у 2021 - 2027 роках "все ще є предметом перемовин".

Одна з членок Європарламенту від Франції, пані Наталі Лойзу (Nathalie Loiseau), яка також займає посаду у координаційній ґрупі з питань співпраці з Британією, каже, що: "Ми ще далеко від згоди. Є ще також головні три пункти по угоді, котрі треба вирішити. Немає нічого неможливого, але це як здійматися на Гімалаї з північного боку.".

Керівники британських університетів ще у березні цього року застерігали британський уряд про те, що втрата доступу до таких освітніх схем ЄУ, як Еразмус+ "проб'є велику дірку" у економіці СК. Ґрупа Університети СК, яка представляє лідерів британських університетів, підрахувала, що участь у проґрамі Еразмус+ додає до економіки СК 243 мільйони фунтів щороку, і це чистий прибуток, тобто якщо відібрати витрати на членство у цій схемі. Це тому, що іноземні студенти, котрі навчаються у СК за цією схемою, додають до економіки королівства валом 420 мільйонів фунтів. У цьому році від проґрами Еразмус+ також отримують користь понад 17 тисяч британських студентів, котрі навчаються у країнах ЄУ.

Під час цих перемовин ЄУ запропонувала СК повну участь у Еразмус+ упродовж наступних 7 років в обмін на оплату, яка вираховується на базі чинного ВВП. Проте, чинний уряд СК більше схиляється до часткової участі у цій схемі і йому цікавим є тільки мобільність, тобто пересування студентів, що є найбільшою частиною схеми. Це б дозволило Британії заощадити бюджетні кошти. Проблема тут тільки в тім, що у цій схемі Ви або берете участь, або ні і тому не існує жодних часткових варіантів. Принаймні такі варіанти є безпрецедентними.

На прохання журналістів до британських урядовців відгукнутись на цю тему, наразі не було жодної відповіді.

Проґрама Еразмус, яку у 2014 році було оновлено, покращено та розширено на Еразмус+, є проґрамою обміну студентами, у якій приймають участь університети, аби надати студентам можливість навчатись за кордоном.

Проґрама фінансується Європейською Унією і її чинний бюджет складає 15 мільярдів Євро (біля 14 млрд. фунтів). Цю проґраму вважають найпрестижнішою освітньою проґрамою у світі.

Аби долучитись до проґрами Еразмус+, вашій країні не обов'язково бути членкою Європейської Унії, але всіх країни ЄУ є учасниками цієї проґрами.

Проґрама Еразмус Мундус Спільна Степінь Маґістра (Erasmus Mundus Joint Master Degree, скор.: EMJMD) є престижною, інтеґрованою міжнародною навчальною проґрамою, яку спільно забезпечує міжнародна ґрупа закладів вищої освіти, котрі беруть участь у цій проґрамі.
Винагорода EMJMD забезпечує стипендію, яка оплачується Європейською Унією і надається найкращим кандидатам, котрі подають заяви на участь.
Навчання за EMJMD має відбуватись у принаймні двох країнах, котрі беруть участь у Еразмус+, однією з яких має бути країна, яка є членкою ЄУ, а іншою може бути країна, яка не є членкою ЄУ, але є партнеркою проґрами, тобто бере у ній участь і також, якщо у тій країні є навчальний заклад, який бере участь у проґрамі.
Тривалість навчання по EMJMD складає мінімум 12 місяців і максимум 24 місяці.
Подавати заяву на участь у EMJMD можуть студенти, котрі вже мають базову вищу освіту. Ви можете брати участь у EMJMD тільки один раз, незалежно від предмету. Тобто, якщо Ви вже брали участь у EMJMD, наприклад, у математиці, а потім хочете ще брати участь у EMJMD у фізиці, то Ви вже на це не маєте права.
По закінченні цього навчання студенти отримують степінь маґістра EMJMD або від освітнього консорціуму, або від кожного з обидвох відповідних закладів.
Аби отримати фінансову підтримку Еразмус+, яка є ґрантом, вас спочатку має бути зараховано на курс і потім обрано на EMJMD.
Ґрант від EMJMD включає в себе участь у навчанні, витрати на бібліотеки та лабораторії, повну страхівку та інші обов'язкові витрати відповідного курсу навчання. Ґрант також включає в себе часткові витрати на переїзд та оселення та частково щомісячні витрати. Саме з цієї причини для різних закладів у різних країнах Вам виділяються різні суми.
Загалом вважається, що кошти є вельми відповідними для навчання та нормального проживання у тій країні, де Ви отримуєте EMJMD.
Також зауважте, що якщо Ви студент чи студентка, то під час навчання у більшості країн ЄУ, Ви також маєте право працювати обмежену кількість годин.
Детальний порядок подання заяви та все інше, пов'язане з EMJMD, Ви можете довідатись з EMJMD Catalogue Каталоґу (EMJMD Catalogue), за адресою: https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/library/scholarships-catalogue_en, який також перелічує всі степені EMJMD.

Зауважте, що Україна не бере участь у проґрамі Еразмус.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Читайте у цій темі також:

Брекзит : Шотландія може долучитись до Еразмус+ Брекзит : Шотландія може долучитись до Еразмус+23.01.2021
Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин27.12.2020
Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права26.12.2020
Брекзит : визнання стандартів та професійних кваліфікацій Брекзит : визнання стандартів та професійних кваліфікацій26.12.2020
Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права26.12.2020
УГОДА Є ! УГОДА Є !24.12.2020
NHS закликає Джонсона відтермінувати Брекзит NHS закликає Джонсона відтермінувати Брекзит23.12.2020
Вантажівки пішли на Францію Вантажівки пішли на Францію23.12.2020
Брекзит : Фон диа Лаєн бере перемовини під постійний нагляд Брекзит : Фон диа Лаєн бере перемовини під постійний нагляд22.12.2020
Досягнено угоди з Францією про відкриття кордону Досягнено угоди з Францією про відкриття кордону22.12.2020
Франція відкриє кордон, але Франція відкриє кордон, але22.12.2020
Єврокомісія радить зняти заборону на в'їзд з СК Єврокомісія радить зняти заборону на в'їзд з СК22.12.2020
Брекзит : СК знову поступилося у питанні рибальства Брекзит : СК знову поступилося у питанні рибальства21.12.2020
Водіям радять не їхати до Довера та Євротунелю Водіям радять не їхати до Довера та Євротунелю21.12.2020
Пахне хаосом - Франція також заборонила проїзд вантажівок Пахне хаосом - Франція також заборонила проїзд вантажівок20.12.2020
Брекзит : перемовини продовжуються Брекзит : перемовини продовжуються20.12.2020
Брекзит : забудьте про канапки Брекзит : забудьте про канапки19.12.2020
Брекзит : між лідерами відбулась чергова розмова Брекзит : між лідерами відбулась чергова розмова17.12.2020
Брекзит : Нісан скасовує плани випуску електромобілів у Британії Брекзит : Нісан скасовує плани випуску електромобілів у Британії17.12.2020
Брекзит : Європарламент хоче угоду до неділі Брекзит : Європарламент хоче угоду до неділі17.12.2020
Брекзит : біля Калей вже 8-годинна черга Брекзит : біля Калей вже 8-годинна черга16.12.2020
Ціни на потяги зростуть вище ніж очікували Ціни на потяги зростуть вище ніж очікували16.12.2020
Брекзит : Британія зробила поступ у питанні риби Брекзит : Британія зробила поступ у питанні риби15.12.2020
Брекзит : у перемовинах з'явився невеличкий проґрес Брекзит : у перемовинах з'явився невеличкий проґрес15.12.2020
Брекзит : перемовини триватимуть далі Брекзит : перемовини триватимуть далі13.12.2020
У Калей через Брекзит черга вантажівок вже на 15 км У Калей через Брекзит черга вантажівок вже на 15 км12.12.2020
Для руху між Британією та П. Ірландією потрібно буде мати всі паспорти Для руху між Британією та П. Ірландією потрібно буде мати всі паспорти12.12.2020
Військові кораблі та гелікоптери стоятимуть на варті британської риби Військові кораблі та гелікоптери стоятимуть на варті британської риби12.12.2020
Nissan : у випадку тарифів завод закриють Nissan : у випадку тарифів завод закриють11.12.2020
Джонсонові відмовили у прямому спілкуванні з Меркель та Макроном Джонсонові відмовили у прямому спілкуванні з Меркель та Макроном11.12.2020
Безугодний Брекзит найбільш ймовірний Безугодний Брекзит найбільш ймовірний11.12.2020
Брекзит : уельські порти не готові Брекзит : уельські порти не готові11.12.2020
Джонсон : готуйтеся до безугодних стосунків Джонсон : готуйтеся до безугодних стосунків10.12.2020
ЄУ оприлюднила плани після 31 грудня ЄУ оприлюднила плани після 31 грудня10.12.2020
Брекзит : вечеря була гіркою Брекзит : вечеря була гіркою9.12.2020
Бóрис летить до Брюселю Бóрис летить до Брюселю9.12.2020
Брекзит : Гонда припиняє випуск автомобілів Брекзит : Гонда припиняє випуск автомобілів9.12.2020
Брекзитери втікають до Європи Брекзитери втікають до Європи9.12.2020
Занепокоєння про нестачу харчів - It's too late, baby! Занепокоєння про нестачу харчів - It's too late, baby!8.12.2020
Брекзит : Досягнено угоди щодо ірландського кордону Брекзит : Досягнено угоди щодо ірландського кордону8.12.2020
350 000 Лондонців можуть залишитись без праці 350 000 Лондонців можуть залишитись без праці8.12.2020
Найгірше безробіття буде у Британії Найгірше безробіття буде у Британії8.12.2020
Брекзит : умов для угоди не існує Брекзит : умов для угоди не існує7.12.2020
Брекзит : вівців на забій Брекзит : вівців на забій7.12.2020
ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії7.12.2020
Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів7.12.2020
Вакцину з Бельґії возитимуть військовими літаками Вакцину з Бельґії возитимуть військовими літаками6.12.2020

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju