За словами Рахункового Комітету Палати Громад (Public Accounts Committee) рівень незаконного використання цих коштів різними підприємствами сягає від 7% до 34%. Це головним чином робиться через те, що компанії, аби запхати побільше грошей у власну кишеню, дуже часто додають до переліку відпускних працівників тих людей, котрі не сидять вдома, а насправді працюють і відтак витрачають на них 80% не своїх грошей, а грошей уряду.
На даний час за цією схемою уряд покриває 80% зарплати десь приблизно 9 мільйонам працівників, на що державою вже було витрачено 46 мільярдів фунтів, а до кінця квітня на це має піти ще принаймні 21 мільярд.
У комітеті, який є відповідальним за державні витрати, хочуть аби податкова Її Величности (HMRC) оприлюднила перелік працівників, котрі отримують цю державну допомогу.
Члени Палати Громад також закликають податкову запровадити ефективну схему, яка б дозволила відстежувати куди саме йдуть ці гроші.
В уряді кажуть, що ця схема перш за все допомагає врятувати мільйони працівників від звільнення.
Перевіряти всіх працівників підприємств в тім, чи вони працюють, чи сидять вдома, дуже важко і це може коштувати урядові ще більших коштів ніж за цією схемою вкрадуть самі компанії, особливо якщо врахувати й той факт, що у багатьох фірмах чимало працівників працюють зі своїх власних осель. То, як тут знати, чи ця людина у змушеній відпустці, чи вона працює.