Британські орґанізації захисту прав жінок та жінок, що годують грудьми, вимагають в уряду та Національної Служби Здоров'я (NHS) пояснень, чому цим жінками радиться наразі утриматись від приймання вакцини від коронавірусу, на що в уряді відповіли, що причиною цьому є просто той факт, що наразі ще закім не існує переконливих доказів, що ця вакцина є безпечною для жінок, котрі годують дітей грудьми.
Офіційні настанові служби здоров'я радять вагітним жінкам та жінкам, котрі годують своїх дітей власним грудним молоком, не приймати щеплення від коронавірусу до того, часу закім вони не перестали годувати. У настановах йдеться про те, що медикам потрібно більше свідчень про те, що ця вакцина є цілковито безпечною для таких жінок.
Під час тестування безпечності вакцини БайонТек-Файза не проводилися тестування на жінках, що годують грудьми. Тепер, під час застосування вакцини, її не подають тим жінкам, які годують своїх малят грудьми і тому отримати свідчення про безпечність цієї вакцини для таких жінок, практично неможливо.
За даними статистики ці настанови можуть мати вплив на сотні тисяч жінок у СК, серед яких приблизно 20 тисяч є працівницями служби здоров'я, котрі потенційно перебувають під можливим ризиком підхоплення вірусу.
Статистика також каже, що у 2018 та 2019 роках приблизно 46% британських малят отримували молоко з грудей своїх мам.
Британський реґулятор вакцин, MHRA, не хоче ризикувати власною репутацією і тому видав саме такі застереження, які у свою чергу ставлять багатьох жінок перед вибором: або отримувати вакцину, або годувати грудьми.
Варто зазначити, що у США аналоґічні реґулятори не заперечують отримання вакцини жінками, які годують грудьми і кажуть, що ця вакцина не має мати неґативних впливів на мамів чи на малят, проте, практичних впевнених свідчень про це не існує.