Всі новини

Оновлено: 24.12.2020 - 21:16

Оновлено: Четвер, 24 грудня 2020 - 21:16

УГОДА Є !

УГОДА Є !

Чинний британський прем'єр, пан Бóрис Джонсон та чинна президентка Єврокомісії, пані Урзула Фон диа Лаєн, оголосили про те, що їм вдалося досягти угоду між СК та ЄУ про подальші торгові стосунки, які починаються від першого січня цього року.
Пані Урзула, яка виступала першою, сказала, що упродовж цих перемовин Європейська Унія діяла спільно та продемонструвала неабияку єдність.
Вона зокрема сказала: "Ми врешті-решт знайшли згоду. Це була терниста дорога, але ми маємо добру угоду. Це справедлива, збалансована угода і це для нас обох є правильна та відповідальна річ. Цього разу Європейська Унія знову показала єдність. Це найбільший ринок у світі, де 450 мільйонів споживачів і ми цілковито полягаємось на наших людей.
Щодо цієї угоди, то вона показує, що єдиний європейський ринок є міцним та справедливим. Таким він і буде.
Єдиний ринок та його правила конкуренції залишатимуться такими, як вони є і ця угода не стала винятком.
СК погодилось шанувати стандарти та правила ЄУ. Ми визначили ефективні правила реаґування на той випадок, якщо будь-хто з нас їх порушить.
Ми будемо продовжувати співпрацювати з СК у всіх сферах спільних інтересів. Для прикладу у сфері охорони довкілля, у сфері безпеки чи транспорту.
Разом ми досягнемо більше ніж поодиноко.
Ми також досягли 5 з половиною років повної передбачуваності для наших рибалок та заклали міцні інструменти аби це забезпечувати.
Звичайно ж, всі ці перемовини лежали на ґрунті суверенності. Але ми мусимо себе запитати: чим є суверенність у 21 сторіччі. Для мене це можливість безперешкодно мандрувати, навчатись, працювати та займатися бізнесом у 27 країнах. Суверенність це злучати наші сили і діяти разом у світі, повному потужних ґіґантів. А у часи кризи суверенність є здатністю витягувати одне одного, а не намагатися витягувати себе самого. Європейська Унія якраз і показує, як це працює на практиці.
Європейська Унія дуже добре готова до Брекзиту. Ми також розуміємо, що ця угода не розв'яже всіх проблем і тому ми дуже тісно співпрацюємо з підприємствами та владами різних країн Європи аби запевнитись, що вони також дуже добре до цього готові.
У нашому новому бюджеті ми передбачили 5 мільярдів Євро на випадок будь-яких проблем, які може принести Брекзит.
Сьогодні настав час перегорнути сторінку та дивитись у майбутнє.
Сполучене Королівство тепер є третьою країною, але воно залишається нашим вірним партнером. Ми є тривалими союзниками. Ми поділяємо ті самі цінності та інтереси. ЄУ та СК стоятимуть пліч-о-пліч аби досягнути наших спільних ґлобальних цілей.
Я хотіла б подякувати нашому головному перемовникові, панові Мішелеві Барньє, та всій його команді і також пані Стефані Лізоу, за їх професійність, невтомну працю та настирливість.
Дякую також панові Дейвідові Фросту та його команді, за те, що вони були стійкими, але справедливими партнерами у цих перемовинах.
І я дуже вдячна всім нашим країнам за їх довіру та підтримку.
Пані та панове, у кінці кожних перемовин я завжди відчуваю радість.
Але сьогодні, я відчуваю тільки задоволення та, відверто сказати, полегшення. Я знаю, що для окремих людей це є важким днем. Але, за словами Елліота, те, що ми називаємо початком, часто буває кінцем, а здійснити кінець означає здійснити початок.
І до всіх європейців я кажу, що настав час полишити Брекзит позаду і продовжувати будувати Європу.
Дуже дякую.".

Пан Барньє сказав, що час угоди вже настав. Він подякував всій своїй команді та пані Фон диа Лаєн і також команді перемовників з боку СК.
Він також сказав, що сьогодні особливий день у історії ЄУ та зазначив, що йому шкода, що британський уряд вирішив наразі не приймати участі у сфері оборони та інших схожих проєктах ЄУ. Він, так само, як пані Фон диа Лаєн, наголосив на безперечній єдності, яку упродовж усіх цих перемовин показали країни-члени ЄУ.

Пан Барньє зокрема сказав: "Годинник вже більше не підганяє нас, після чотирьох років спільних зусиль та єдності ЄУ, аби забезпечити мир та стабільність на ірландському острові, аби захистити наших громадян та єдиний ринок та збудувати нове партнерство з СК.
Дякую всім.
Нині є днем полегшення, але й частково днем смутку, якщо ми порівняємо між тим, що було раніше та тим, що буде далі.
Сполучене Королівство вирішило залишити Європейську Унію та єдиний європейський ринок, аби відмовитись від всіх вигод та переваг, якими насолоджуються країни-члени.
Наша нинішня угода не відновлює цих вигод і цих переваг. І тому, попри цю угоду, через кілька днів матимуть місце реальні зміни. Зміни для багатьох громадян та для багатьох підприємств. І це є результатом Брекзиту.
Але ми також збудували нове партнерство на майбутнє навколо чотирьох слупків. Першим є вільна торгівля. Амбіційна та справедлива, без тарифів та квот.
У серці цієї угоди будуть нові правила економічної співпраці, котрі передбачатимуть справедливі правила гри для всіх компаній та урядів. Економічне та соціальне партнерство, завдяки цій угоді буде безпрецедентним. Воно покриватиме авіацію, дорожний транспорт, енерґію довкілля та рибальство, де ми досягли спільного доступу до водних просторів одне одного, з новим поділом рибних квот та можливостей рибальства.
Наше майбутнє партнерство також передбачає співпрацю у науково-дослідній галузі, у сфері інновацій, у космічній галузі та у сфері атомної безпеки в рамках проґрам ЄУ.
Але, разом з цим, мені дуже шкода, що уряд СК вирішив не продовжувати участь у проґрамі Еразмус. На мою прикрість уряд СК вирішив також припинити вільне пересування людей між ЄУ та СК. Але це, знову ж, є тим, чого хоче чинний уряд СК.
Третім слупком є безпека наших громадян і тому ми будемо продовжувати працювати разом у восьми головних сферах безпеки, що передбачає дві головних передумови, якими є шанування приватних даних та шанування особистих прав людини.
Мені також шкода, що уряд СК вирішив не брати участі у наших оборонних проґрамах та проґрамах розвитку зовнішних стосунків.
І останнім слупком є продовження політичного діалоґу та консультацій і також розв'язання суперечок, що передбачає санкції, якщо необхідно, і також однобічні санкції, які можуть бути запроваджені швидко та ефективно. Якщо буде необхідно.
Цю угоду буде представлено на розгляд Раді Європи та Європарламентові.".

Варто зазначити, що самої угоди та всіх її деталей ще ніхто не бачив. Вже мабуть після Різдва у Британії почнеться її повільне та щільне опрацювання пресою і саме тоді стануть зрозумілими всі виграші та програші. Ця угода має біля 2 тисяч сторінок.

Стало відомо, що у Палаті Громад британського парламенту відбудуться дебати та голосування по цій угоді 30 грудня цього року.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


У цій темі:

ЄУ скасовує вимогу мати Green Card ЄУ скасовує вимогу мати Green Card3.07.2021
Брекзит: СК та Норвеґія провалили перемовини по рибі Брекзит: СК та Норвеґія провалили перемовини по рибі29.04.2021
Брекзит: французькі рибалки погрожують заблокувати порти Брекзит: французькі рибалки погрожують заблокувати порти24.04.2021
Уряд запустив сайт Схеми Тюрина Уряд запустив сайт Схеми Тюрина6.02.2021
Водіння у СК та у ЄУ після Брекзиту Водіння у СК та у ЄУ після Брекзиту28.12.2020
Здоров'я британців та європейців після Брекзиту Здоров'я британців та європейців після Брекзиту28.12.2020
Мобільний зв'язок після Брекзиту Мобільний зв'язок після Брекзиту28.12.2020
Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди27.12.2020
Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин27.12.2020
Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права26.12.2020
Брекзит : визнання стандартів та професійних кваліфікацій Брекзит : визнання стандартів та професійних кваліфікацій26.12.2020
Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права26.12.2020
Перехід на нові умови триватиме понад 5 років Перехід на нові умови триватиме понад 5 років26.12.2020
Брекзит : Фон диа Лаєн бере перемовини під постійний нагляд Брекзит : Фон диа Лаєн бере перемовини під постійний нагляд22.12.2020
Брекзит : СК знову поступилося у питанні рибальства Брекзит : СК знову поступилося у питанні рибальства22.12.2020
Брекзит : забудьте про канапки Брекзит : забудьте про канапки19.12.2020
Громадяни ЄУ можуть втратити статус тимчасових поселенців Громадяни ЄУ можуть втратити статус тимчасових поселенців18.12.2020
Брекзит : між лідерами відбулась чергова розмова Брекзит : між лідерами відбулась чергова розмова17.12.2020
Брекзит : Нісан скасовує плани випуску електромобілів у Британії Брекзит : Нісан скасовує плани випуску електромобілів у Британії17.12.2020
Брекзит : Європарламент хоче угоду до неділі Брекзит : Європарламент хоче угоду до неділі17.12.2020
Брекзит : біля Калей вже 8-годинна черга Брекзит : біля Калей вже 8-годинна черга16.12.2020
Брекзит : Британія зробила поступ у питанні риби Брекзит : Британія зробила поступ у питанні риби15.12.2020
Британці можуть втратити доступ до Еразмус+ Британці можуть втратити доступ до Еразмус+15.12.2020
Брекзит : у перемовинах з'явився невеличкий проґрес Брекзит : у перемовинах з'явився невеличкий проґрес15.12.2020
Брекзит : перемовини триватимуть далі Брекзит : перемовини триватимуть далі13.12.2020
У Калей через Брекзит черга вантажівок вже на 15 км У Калей через Брекзит черга вантажівок вже на 15 км12.12.2020
Для руху між Британією та П. Ірландією потрібно буде мати всі паспорти Для руху між Британією та П. Ірландією потрібно буде мати всі паспорти12.12.2020
Військові кораблі та гелікоптери стоятимуть на варті британської риби Військові кораблі та гелікоптери стоятимуть на варті британської риби12.12.2020
Nissan : у випадку тарифів завод закриють Nissan : у випадку тарифів завод закриють11.12.2020
Джонсонові відмовили у прямому спілкуванні з Меркель та Макроном Джонсонові відмовили у прямому спілкуванні з Меркель та Макроном11.12.2020
Безугодний Брекзит найбільш ймовірний Безугодний Брекзит найбільш ймовірний11.12.2020
Брекзит : уельські порти не готові Брекзит : уельські порти не готові11.12.2020
Джонсон : готуйтеся до безугодних стосунків Джонсон : готуйтеся до безугодних стосунків10.12.2020
ЄУ оприлюднила плани після 31 грудня ЄУ оприлюднила плани після 31 грудня10.12.2020
Брекзит : вечеря була гіркою Брекзит : вечеря була гіркою9.12.2020
Бóрис летить до Брюселю Бóрис летить до Брюселю9.12.2020
Брекзит : Гонда припиняє випуск автомобілів Брекзит : Гонда припиняє випуск автомобілів9.12.2020
Брекзитери втікають до Європи Брекзитери втікають до Європи9.12.2020
Занепокоєння про нестачу харчів - It's too late, baby! Занепокоєння про нестачу харчів - It's too late, baby!8.12.2020
Брекзит : Досягнено угоди щодо ірландського кордону Брекзит : Досягнено угоди щодо ірландського кордону8.12.2020
350 000 Лондонців можуть залишитись без праці 350 000 Лондонців можуть залишитись без праці8.12.2020
Найгірше безробіття буде у Британії Найгірше безробіття буде у Британії8.12.2020
Брекзит : умов для угоди не існує Брекзит : умов для угоди не існує7.12.2020
Брекзит : вівців на забій Брекзит : вівців на забій7.12.2020
ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії7.12.2020
Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів Брекзит : у Британії брак будівельних матеріалів7.12.2020
Вакцину з Бельґії возитимуть військовими літаками Вакцину з Бельґії возитимуть військовими літаками6.12.2020

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju