Всі новини

Оновлено: 26.12.2020 - 17:42

Оновлено: Субота, 26 грудня 2020 - 17:42

Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права

Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права

Після того, як було узгоджено головні питання майбутніх стосунків між ЄУ та СК, від нового року громадяни СК матимуть право на обмежене безвізове пересування в країнах ЄУ.
Від нового року, британські громадяни матимуть право безвізового в'їзду на територію країн ЄУ на максимум 90 днів упродовж кожних 180 днів. Якщо вони хочуть перебувати у ЄУ більше ніж 90 днів, то тоді їм буде потрібно отримувати відповідну візу з тієї країни ЄУ, куди вони мандрують.

В угоді також йдеться про те, що чинні європейські картки страхування здоров'я, які мають назву EHIC, чий термін дії ще не закінчився, залишаються чинними на території ЄУ, до кінця терміну їх дії.
Після цього, якщо громадяни Британії, або інші громадяни, котрі не мають карток ЄУ, матимуть бажання їхати у країни ЄУ, то вони будуть змушені шукати окреме страхування свого здоров'я на термін своєї мандрівки по ЄУ.
В уряді СК кажуть, що європейські картки EHIC буде змінено британськими ґлобальними картками страхування здоров'я, які матимуть назву GHIC. Але варто розуміти, що наразі це тільки обіцянки і жодних інших деталей про те, коли їх буде запроваджено, чи як їх отримати, уряд не повідомив.

Якщо британці після нового року захочуть їхати у країни ЄУ взявши з собою домашних тварин, то британські паспорти на цих тварин після нового року не будуть дійсними у ЄУ, а натомість їм буде потрібно багато різних паперів, серед яких свідчення про різні щеплення та інші. Тобто процес буде набагато складнішим.

У тексті угоди, яку вже бачили окремі журналісти з БіБіСі, йдеться про те, що ЄУ та СК співпрацюватимуть у питанні міжнародного мобільного роумінґу.
Проте, журналісти, котрі копалися в головному тексті угоди, кажуть, що вони ніде не змогли знайти того, що могло б запобігти стягуванню з нас додаткової плати за роумінґ мобільними компаніями СК.
Іншими словами, якщо Ви мандруєте на територію ЄУ, то Вам варто бути дуже обережними в тім, аби запевнитись, або отримати ґарантію, що Ваша мобільна компанія після цього не стягне з Вас шалені суми за користування мобільним зв'язком у країнах ЄУ, тобто стягне плату за роумінґ. Ці плати можуть бути дуже високими.

Важливо також розуміти, що стягування за роумінґ стосується не тільки громадян СК, але й усіх, що мають мобільний зв'язок, який придбано на території Британії.

Щодо прав на водіння автомобілів у країнах ЄУ, то в угоді зазначається, що громадянам Британії, під час водіння авто у країнах ЄУ, не потрібно буде отримувати міжнародний дозвіл на водіння.

Щодо працевлаштування, то британці після 31 грудня 2020 року не матимуть повного права на працю у країнах ЄУ, яке вони мають зараз завдяки принципові вільного пересування в межах ЄУ.

Проте, ця угода все ж таки частково дозволяє тимчасове, так зване, міжкорпоративне пересування людей (intra-corporate transfer), яке стосується тимчасових працівників, котрі є працівниками британських компаній, що працюють за кордоном.
Такі працівники є на обліку у компаніях, котрі зареєстровані у британській компанії, отримують зарплату у Британії та всі відрахування відбуваються також у Британії.
Згідно з цією угодою такі працівники, матимуть право на працю та перебування у країнах ЄУ. Якщо вони керівники або спеціалісти, то таке право вони матимуть на три роки. Якщо вони звичайні працівники, або практиканти, то право на працю вони матимуть на один рік. Потім ці права на працю їх компанії будуть змушені оновлювати. При таких умовах цим працівникам не потрібно буде отримувати жодних додаткових дозволів на працю.
Проте, це ще також залежатиме ще їх чинних професій та частково від тієї країни ЄУ, у які вони працюватимуть.

Дуже важливо зазначити, що британці таки втрачають доступ до вельми престижної освітньої проґрами обміну студентами, Еразмус+, яка дає змогу, яку у 2014 році було оновлено, покращено та розширено на Еразмус+ і яка є проґрамою обміну студентами, у якій приймають участь університети, аби надати студентам можливість навчатись за кордоном.
Проґрама фінансується Європейською Унією і її чинний бюджет складає 15 мільярдів Євро (біля 14 млрд. фунтів). Цю проґраму вважають найпрестижнішою освітньою проґрамою у світі.

Причиною цьому є відмова чинного уряду СК приймати участь у цій проґрамі. В уряді СК з цього приводу заявили, що замість Еразмус+ британські студенти навчатимуться у найкращих університетах світу, але щоправда не сказали коли та у яких саме.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


У цій темі:

Vodafone бритиме мінімум фунт за день Vodafone бритиме мінімум фунт за день9.08.2021
ЄУ скасовує вимогу мати Green Card ЄУ скасовує вимогу мати Green Card3.07.2021
Брекзит : оператори оголошують про плату за роумінґ Брекзит : оператори оголошують про плату за роумінґ24.06.2021
Понад трьом тисячам відмовлено в'їзд у Британію Понад трьом тисячам відмовлено в'їзд у Британію28.05.2021
Брекзит : Шотландія може долучитись до Еразмус+ Брекзит : Шотландія може долучитись до Еразмус+23.01.2021
Британські ковбаси заборонено експортувати у ЄУ Британські ковбаси заборонено експортувати у ЄУ29.12.2020
Сотні британців зникли зі Швейцарського курорту Сотні британців зникли зі Швейцарського курорту28.12.2020
Водіння у СК та у ЄУ після Брекзиту Водіння у СК та у ЄУ після Брекзиту28.12.2020
Здоров'я британців та європейців після Брекзиту Здоров'я британців та європейців після Брекзиту28.12.2020
Мобільний зв'язок після Брекзиту Мобільний зв'язок після Брекзиту28.12.2020
Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди27.12.2020
DFDS : безкоштовні квитки для мешканців Кент DFDS : безкоштовні квитки для мешканців Кент27.12.2020
Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин27.12.2020
Перехід на нові умови триватиме понад 5 років Перехід на нові умови триватиме понад 5 років26.12.2020
Як неєвропейцям отримати дозвіл на працю та проживання у Німеччині Як неєвропейцям отримати дозвіл на працю та проживання у Німеччині2.12.2020
УГОДА Є ! УГОДА Є !24.12.2020
Британці можуть втратити доступ до Еразмус+ Британці можуть втратити доступ до Еразмус+15.12.2020
ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії7.12.2020
Уряд потроїв квоту сезонних працівників на 2021 рік Уряд потроїв квоту сезонних працівників на 2021 рік23.12.2020

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju