Всі новини

26.12.2020 - 11:59

Субота, 26 грудня 2020 - 11:59

Брекзит : визнання стандартів та професійних кваліфікацій

Брекзит : визнання стандартів та професійних кваліфікацій

У той час, коли СК було частиною ЄУ, різні адвокати, аудитори, кухарі та люди практично всіх інших професій не мали жодних проблем з визнанням їх кваліфікацій в будь-якій країні ЄУ.
Проте, згідно з угодою, після нового року люди у СК втрачають право на автоматичне визнання своїх британських кваліфікацій у країнах ЄУ. Це означає, що громадянам СК, разом з іншими громадянами, котрі мають кваліфікації, отримані у СК, буде набагато важче отримати там визнання своєї професійності.
Для цього вони будуть змушені подавати заяви у відповідні орґани окремих країн ЄУ аби їх чинну професійну кваліфікацію було визнано дійсною у тій чи іншій країні ЄУ.
Якщо Ви, для прикладу, кухар чи кухарка, які навчалися цьому фахові у Британії і які хочуть влаштуватися працювати за цією ж професією у ресторані чи готелі Франції, то Вам перед цим буде потрібно отримати визнання Вашої кваліфікації від відповідних державних служб Франції. А якщо роком пізніше, Ви захочете влаштуватися кухаркою або кухарем у готелі чи ресторані Німеччини, то Вам тоді буде потрібно отримувати також свідчення про відповідність Вашої кваліфікації вимогам та стандартам у Німеччині.
Проте, тут ще не до кінця зрозуміло те, чи зможете Ви використовувати дозвіл французької влади у Німеччині, чи у іншій країні ЄУ, бо вони обидві є членами ЄУ і відтак між ними все ж таки існує автоматичне визнання кваліфікацій.

Це також стосується й фірм чи компаній, котрі мають перспективи надавати різні послуги у країнах ЄУ, як для прикладу послуги у сфері зв'язку, інформаційних технолоґій, у банківській сфері та всіх інших.

Все, що містить угода в цьому плані, це те, що вона окреслює тільки рамки співпраці між ЄУ та СК у питанні визнання кваліфікацій, але нічого не каже про автоматичне їх визнання, як це було, коли СК було у ЄУ. Тобто наразі все це залежатиме окремо від кожної країни ЄУ.


Щодо визнання спільних стандартів у торгівлі між ЄУ та СК, то ця угода також не передбачає автоматичного спільного визнання стандартів і навіть попри те, що уряд СК дуже сильно на це сподівався і що також вказує на те, що між ЄУ та СК з'явиться чимало нових перешкод у торгівлі, подолання яких вимагатиме додаткових коштів, набагато більше бюрократії та часом тривалих затримок на кордонах.

У майбутньому, для прикладу, якщо Ви хочете продавати свої товари у СК та у ЄУ, то наразі виглядає так, що Вам буде потрібно отримувати окремі сертифікати на ці товари, окремо у СК та окремо у ЄУ.

Щодо питання перетину кордонів між СК та ЄУ, то вже можна твердо сказати, що угода тут не передбачає спільного визнання стандартів санітарії та безпеки під час експорту харчів, особливо тих, які мають тваринне походження.
Це означає, що під час перетину кордону, тобто в'їзду на територію єдиного європейського ринку, будуть мати місце вельми ретельні і відтак вельми коштовні перевірки цих продуктів.

Разом з цим, між СК та ЄУ мають бути запроваджені певні заходи, які можуть дещо полегшити ці технічні перешкоди, що може дозволити великим компаніям дещо легше просувати ці продукти крізь кордон, але жодної ґарантії на це наразі не існує.

Сама угода має 1 255 сторінок і ще біля 800 сторінок різних додатків та деталей. До цього часу БіБіСі було отримало доступ тільки до самої угоди, але не до її додатків та інших деталей.

Голосування у Палаті Громад британського парламенту з питання ратифікації цієї угоди має відбутись 30 грудня.

Чинний лідер лейбористів, Сер Кіа Стармер (Keir Starmer) сказав, що змусить депутатів Палати Громад від лейбористської партії голосувати за цю угоду і навіть попри те, що на його думку вона дуже погана для цієї країни. Арґументом пана Стармер є той, що у іншому випадку, якщо багато Торі проголосують проти угоди, тоді станеться безугодний Брекзит, який, на його думку, буде "набагато катастрофічнішим ніж чинна угода, якою б поганою вона не була".Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Ще дивіться:

ЄУ скасовує вимогу мати Green Card ЄУ скасовує вимогу мати Green Card3.07.2021
Брекзит : оператори оголошують про плату за роумінґ Брекзит : оператори оголошують про плату за роумінґ24.06.2021
Понад трьом тисячам відмовлено в'їзд у Британію Понад трьом тисячам відмовлено в'їзд у Британію28.05.2021
Брекзит : Схема Тюрина не покриватиме навчання та поїздки Брекзит : Схема Тюрина не покриватиме навчання та поїздки10.03.2021
Британські ковбаси заборонено експортувати у ЄУ Британські ковбаси заборонено експортувати у ЄУ29.12.2020
Водіння у СК та у ЄУ після Брекзиту Водіння у СК та у ЄУ після Брекзиту28.12.2020
Здоров'я британців та європейців після Брекзиту Здоров'я британців та європейців після Брекзиту28.12.2020
Мобільний зв'язок після Брекзиту Мобільний зв'язок після Брекзиту28.12.2020
Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди Шотландські націоналісти голосуватимуть проти угоди27.12.2020
Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин Еразмус+ буде змінено схемою Тюрин27.12.2020
Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права Брекзит : перебування, страхівки, мобільний зв'язок, права26.12.2020
Перехід на нові умови триватиме понад 5 років Перехід на нові умови триватиме понад 5 років26.12.2020
УГОДА Є ! УГОДА Є !24.12.2020
Британці можуть втратити доступ до Еразмус+ Британці можуть втратити доступ до Еразмус+15.12.2020
ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії ВАЖЛИВО : Нові медичні картки для громадян ЄУ у Великій Британії7.12.2020
Уряд потроїв квоту сезонних працівників на 2021 рік Уряд потроїв квоту сезонних працівників на 2021 рік23.12.2020

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju