У партії називають цю угоду "екстремальний Торі Брекзит Бóриса Джонсона" і кажуть, що ця угода є ще більшим поштовхом до незалежності Шотландії.
Голова фракції SNP у Палаті Громад, пан Іан Блекфорд (на фото вище), сказав: "Екстремальний Торі Брекзит Бориса Джонсона є непробачним вчинком економічного вандалізму та великої дурості, який спричинить тривале руйнування економіки та залишить СК багато біднішим та у найгірший час - під час епідемії та економічного спаду.
У процесі Брекзиту Вестмінстер цілковито проіґнорував Шотландію, а ми змушені платити руйнівну ціну. Ясно, що єдиним шляхом захистити інтереси Шотландії та відновити повноправне членство у ЄУ, це стати незалежною країною.
Це дуже погана угода для Шотландії, яка припинить наше членство у ЄУ, вирве від нас найбільші у світі спільний ринок та митну спілку, закінчить наші права на вільне пересування та натягне на нас гори бюрократії, додаткові кошти та перешкоди у торгівлі для підприємств Шотландії. Провина за це цілковито лягає на цей уряд Торі (консерваторів).".
Пан Блекфорд також згадав, що лейбористи готові підтримати цю угоду і тому наголосив, що вона пройде, але сказав, що "це не робиться від імені Шотландської Національної Партії".
Пан Блекфорд нагадав, що Шотландія переконливою більшістю голосувала аби залишатись членкою ЄУ і що люди Шотландії мають право визначати своє майбутнє, як незалежна європейська країна.
Варто зазначити, що лейбористи наголосили на тім, що угода є такою, що дуже розчаровує, але їх лідер, Сер Кіа Стармер, повідомив, що накладе на членів лейбористської фракції трилінійний, тобто найсуворіший, примус аби вони голосували за угоду.
Британські ліберал-демократи висловили незадоволення угодою і лідер їх партії, Сер Едуард Дейвей (Sir Edward Jonathan Davey), від округу Kingston та Surbiton (південно-західний Лондон), сказав, що вони не будуть підтримувати цю угоду, проте жодного примусу до голосування проти він не висловив, що означає, що члени фракції ліберал-демократів голосуватимуть на свій власний вибір.
Дуже багато членів SNP висловлюють також велике невдоволення тим фактом, що згідно з цією угодою Північна Ірландія фактично залишається у єдиному європейському ринку та у митній спілці ЄУ і відтак північні ірландці мають залишають також за собою право на вільне пересування, а Шотландія нічого цього не має. Національна Партія Шотландії називає це екстремальною нерівністю серед країн СК.