Проте, після 31 грудня Сполучене Королівство через Брекзит автоматично виходить з цієї директиви, що означає, що споживачі, кожного разу, коли вони вирушають за кордон, мусять запевнитись у своєї мобільної компанії про те, чи стягує вона плату за роамінґ, чи ні. Дуже часто ця плата є вельми коштовною - звичайні дзвінки під час роамінґу можуть сягати навіть до 10 пенсів за хвилину.
Чинна угода між ЄУ та СК нічого не згадує про те, що СК зобов'язується дотримуватись вище згаданої директиви ЄУ. Це означає, що від нового року всі можливі стягування за роамінґ залежатимуть від самих компаній. Угода тільки каже, що ЄУ та СК мають заохочувати свої компанії аби вони мали "прозорі та розумні стягування" за роамінґ.
Чинні урядові настанови для мешканців Британії кажуть: "Звіртесь зі своїм оператором щодо того, чи у нього є плата за стягування за роамінґ від 1 січня 2021.".
Британський уряд вже також запровадив певне законодавство, яке має дещо полегшити захист споживачів у питанні роамінґу.
Це законодавство накладає стелю або горішню межу, яку мобільні оператори СК можуть стягувати за роамінґ, яка становить 45 фунтів на місяць. Закон також зобов'язує компанії повідомляти або застерігати своїх споживачів про те, що вони досягли 80% та 100% споживання мобільних даних, тобто споживання меґабайтів, якщо Ваш контракт має обмеження даних. Законодавство зобов'язує компанії приймати "розумні кроки" аби уникати стягування за мобільний роамінґ на території Північної Ірландії. Це може трапитись у тих випадках, коли, через близькість, Ваш телефон у Північній Ірландії може автоматично з'єднуватись до мережі, яка розташована у Ірландії (південній), тобто автоматично задіювати роамінґ.
Щодо стягування за роамінґ, то дуже часто все залежатиме від спільних угод між різними компаніями СК та компаніями ЄУ.
Чотири найбільші британські оператори мобільного зв'язку вже сказали, що наразі "не планують" накладати на своїх споживачів стягування за роамінґ.
У компанії 3 (Three) сказали, що вони вже надають безкоштовний роамінґ у 70 країнах світу, серед яких США, Австралія, Нова Зеландія, країни ЄУ та інші і також заявили, що всі ці правила діятимуть незалежно від того, якою буде угода між ЄУ та СК.
У компанії Водафоун (Vodafone) сказали, що не мають планів запроваджувати додаткові стягування за роамінґ.
У компанії ЕЕ сказали: "Наші споживачі насолоджуються роамінґом у Європі та за її межами і ми не маємо ніяких планів змінювати це на основі Брекзиту. Тому, наші споживачі, котрі мандрують країнами ЄУ продовжуватимуть насолоджуватись безкоштовним роамінґом.".
У компанії О
2 повідомили: "Ми віддані забезпечувати своїх споживачів найкращим зв'язком та вартістю, коли вони подорожують поза межами СК. На даний час ми не маємо планів змінювати наші стягування за роамінґ у Європі.".