Якщо Ви відвідуєте СК на транспортному засобі і маєте права будь-якої з країн ЄУ, то за Вами залишається право водити авто на території СК і Вам для цього не потрібно мати жодних міжнародних дозволів на водіння.
Аби Ви водили своє авто у СК Ви мусите мати на нього страхівку, яка є дійсною на території СК.
Якщо страхівку на Ваше автó було видано у ЄЕП, Андоррі, Ісландії, Ліхтенштайні, Норвеґії, Сербії чи у Швейцарії, то Ви маєте мати з собою так звану зелену страхову картку або інше свідчення про страхівку Вашого транспортного засобу.
Якщо Ваш транспортних засіб застрахований у країнах, котрі не є у вище поданому переліку, то яку страхівку або свідчення Ви маєте мати, залежатиме від того, чи та країна є членом системи зелених карток. Якщо так, тоді Ви маєте мати з собою зелену картку. Якщо ні, то Вам потрібно купляти страхівку на свій транспортний засіб у СК.
Якщо Ви маєте права СК і їдете на авто у країни ЄУ чи у країну ЄЕП, то згідно з угодою Вам не потрібно мати додаткові міжнародні дозволи на водіння, але при умові, що Ваші чинні британські права є нового типу, тобто мають фотоґрафію. Якщо ці права старого типу, тобто без фотоґрафії, то Вам потрібно з цими правами мати міжнародний дозвіл на водіння, який можна придбати практично у кожному Post Office за £5.50.
Вам також потрібно мати міжнародний дозвіл на водіння, якщо Ваші права нового типу, але їх було видано у Gibraltar, Guernsey, Jersey та на the Isle of Man.
Якщо Ваші британські права мають на собі прапор ЄУ, то вони все одно залишаються дійсними до завершення терміну їх дії, який є на цих правах.
Під час в'їзду на Вашому авто у країни ЄУ чи ЄЕП після Брекзиту, Ви мусите мати зелену картку, тобто яка засвідчує, що Ваше авто має страхівку, яка є дійсною у країнах ЄУ чи ЄЕП.
Аби отримати цю зелену картку, Ви мусите зголоситися за нею до тієї страхової компанії, у якій застрахований Ваш транспортний засіб, приблизно за шість тижнів до того часу, як Ви плануєте взяти своє авто за кордон у ЄЕП.
Разом з цим, якщо Ви ще тягнете з собою трейлер чи караван, то Ви мусите мати на них окрему або додаткову зелену картку.
Варто зазначити, що зелена картка зазвичай покриває тільки Ваше відшкодування тим, кому Ваше авто спричинило шкоду. Якщо Ви хочете знати, чи ця картка покриває й шкоду, завдану Вашому авто, то Ви мусите запитати про це у тієї страхової компанії, яка видає Вам зелену картку.
Уряд СК радить аби на Вашому транспортному засобі була емблема GB і навіть, якщо номери Вашого авто вже мають GB, бо у окремих країнах, як для прикладу
Ліхтенштайн, зображення країни на номері не визнається, як офіційне.
Якщо Ваш транспортний засіб має руль з правого боку, то при в'їзді на територію країн ЄЕП та Швейцарії, Ви мусите блокувати фари аби вони не сліпили авто, які їдуть у Ваш бік. Для цього у супермаркетах та інших крамницях продаються особливі емблеми. Якщо Ваше авто відносно нове, то дуже ймовірно, що воно має налаштування світла з лівого на праве і навпаки у меню налаштувань.
Від 1 січня 2021 року, під час автомандрівки у країни ЄЕП, Ви мусите мати з собою паспорт на своє авто, тобто документ V5C, який засвідчує власність, а якщо це авто не Ваше, а орендоване, то Ви мусите мати з собою форму VE103, яка засвідчує, що Ви маєте право водити це авто поза межами СК.
Однією з дуже важливих змін буде та, що від 1 січня 2021 року, якщо Ви під час мандрівки по країнах ЄЕП мали випадок, то Ви будете змушені подавати скаргу у тій країні, де мала місце пригода і радше за все на мові тієї країни.
Країнами ЄЕП є всі країни ЄУ плюс Ісландія, Ліхтенштайн та Норвеґія.
Варто наголосити, що все те, що подано у цій статті більшістю стосується також і Швейцарії, яка не є членкою ЄУ і не є країною ЄЕП, але є членкою єдиного європейського ринку і тому всі свої подібні правила вона підводить під правила ЄУ.