У Британії цей податок також дуже часто називають тампонним податком (tampon tax).
Чинне законодавство Європейської Унії не дозволяє знижувати ПДВ на санітарні товари нижче 5-відсоткової межі через те, що ці товари унія наразі не вважає товарами першої необхідності.
Через те, що СК від сьогодні вже цілковито залишило ЄУ і не є суб'єктом правил ЄУ, котрі стосуються санітарних товарів, уряд рекламує скасування цього податку, як дуже велику перевагу виходу СК з ЄУ.
Варто зазначити, що на даний час ЄУ перебуває у процесі скасування податків на санітарні товари за ініціативою Єврокомісії від 2018 року, але ще не всі країни-члени ЄУ на це погоджуються.
У листопаді Шотландія стала першою країною у світі, яка взагалі зробила санітарні продукти безкоштовними на своїй території, у всіх урядових закладах.
У міністерстві фінансів центрального уряду кажуть, що скасування цього податку має знизити ціну пакету 20 тампонів на цілих 7 пенсів, а ціну 12 підкладок на 5 пенсів і підрахували, що дане скасування податку, при умові, що ціни залишатимуться такими ж, дозволить середньо-статистичній британці за своє життя заощадити майже 40 фунтів.
На фото вище панночка
Лора Кóритон (Laura Coryton), яка є дуже палкою феміністкою і також активісткою за скасування цього податку і називає його сексистським податком (sexist tax).