Проте, попри те, що 62% шотландців у 2016 році хотіли залишатися частиною ЄУ, шлях Шотландії назад у Європу радше за все буде вельми тернистим та з чималими перешкодами.
Про це ще раз стало зрозуміло у неділю, 3 січня, після того, як чинний британський прем'єр, пан Борис Джонсон, у розмові з журналістом БіБіСі Ендрю Ма (Andrew Marr), сказав, що не має жодного бажання надавати Шотландії згоду на проведення другого референдуму за її вихід зі складу Великої Британії.
Пан Джонсон зокрема сказав, що референдум має проводитись не частіше ніж раз на покоління.
Коли його запитали, як він розуміє "раз на покоління", то він пояснив це на референдумі про ЄУ, коли перший референдум, який мав місце у 1975 році, а потім другий у 2016 і сказав, що саме такою є на його погляд прийнятна різниця в роках між першим та другим референдумом. У 1975 році британці понад 67% голосів були підтримали долучення СК до єдиного європейського ринку та інших інституцій.
Журналіст сказав, що референдум 2016 року за вихід СК з Європейської Унії радикально змінив стан речей стосовно Шотландії в тім, що у 2014 році, коли 55.3% шотландців проголосували проти незалежності, їх перед тим референдумом весь час лякали, що проголосувавши проти незалежності, вони фактично проголосують проти членства у ЄУ, а тепер вони поза власною волею опинилися поза межами ЄУ, чого вони дуже не хотіли.
Проте, у відповідь на це, пан Джонсон все одно наполягав, що згоди на проведення другого референдуму за незалежність Шотландії він не дасть.
Пан Джонсон дуже сильно боїться проведення будь-якого референдуму у питанні шотландської незалежності, бо тоді вся відповідальність за повний розвал СК ляже саме на його плечі, від'як завдяки саме ним підписаній брекзитній угоді Північна Ірландія ще політично у СК, але економічно є фактично частиною ЄУ.
Вже сімнадцять опитувань шотландців поспіль показують переконливу перевагу підтримки незалежності Шотландії. Найостанніше опитування взагалі показує, що понад 58% шотландців готові голосувати за незалежність від Британії.
У Шотландії, окрім Національної Партії Шотландії (SNP), за проведення референдуму виступають також і шотландські зелені, котрі кажуть, що майбутнє Шотландії мають вирішувати тільки люди Шотландії.