Попри чисельні обмеження, пов'язані з коронавірусом, британські артисти також постали перед дуже великою проблемою того, що від першого січня, якщо вони хочуть проводити свої концерти у Європі, то змушені отримувати дозволи на працю, окремо у кожній країні ЄУ і не тільки на себе, але й звичайно ж на всіх тих британців, котрі здійснюють поїздки разом з ними, серед яких водії, масажери, перукарі та їм подібні.
Раніше, музиканти здійснювали багато концертів в одному турі по країнах ЄУ без жодних проблем та перешкод. Проте, від тепер для кожного такого туру їм потрібно буде отримати цілу купу дозволів аби їх виступи були законними.
Додатково до дозволів на працю вони також будуть змушені отримувати різні сертифікати й на окреме устаткування, яке вони матимуть з собою під час турів. На яке саме устаткування вони змушені мати сертифікати, вони ще й самі не цілком розуміють.
Пані
Найомі Пол (Naomi Pohl), яка є заступницею ґенерального секретаря Профспілки Музикантів, каже, що дозволи на працю будуть дуже великою проблемою, особливо коли подорожуєш з оркестром.
Вона зокрема каже: "Коли Ви маєте справу з оркестром, Ви берете з собою приблизно 70 музикантів, яким потрібні дозволи на працю. То це для нас є просто масивною проблемою.".
Багато музикантів вже започаткували онлайн петиції з закликами до уряду аби той провів перемовини з ЄУ з метою укласти угоду про вільні права на працю для британських музикантів та артистів. Цими активістами стали відомі британські артисти Dawn French, KT Tunstall, Ronan Keating та Gary Kemp.
Пані Найомі каже, що у чинній брекзитній угоді, яку було підписано перед минулим Різдвом, є вельми багато двозначностей та незрозумілих речй, як для прикладу та, чи потрібно на музичні інструменти мати
карнети (паспорти на товари для митниці), коли британські музиканти їхатимуть зі своїми інструментами до наприклад Північної Ірландії, яка є частиною СК, але залишилась у митній спілці ЄУ, аби не створювати кордону між двома Ірландіями.
Пані
Катрін МакДауел (Kathryn McDowell), яка є директоркою Лондонського Симфонічного Оркестру та орґанізовує ґрупу, яка за нормальних умов щорічно проводить біля 120 концертів, каже, що нова брекзитна угода означає, що британські оркестри просто будуть змушені значно скоротити кількість своїх виступів у країнах ЄУ аби заощадити кошти на різних адміністративних витратах.
У 2019 році дохід від закордонних поїздок приніс британським оркестрам загалом 14.4 мільйони фунтів. Більше ніж половина цього доходу прийшлася на країни ЄУ, де люди платять за роботу артистів найбільші гроші. І мабуть саме тому Європа є найбільш улюбленим місцем для британських артистів і сама Європа дуже полюбляє їх виконання.