Брекзит : Європейські купці не спроможні купляти британські товари
Європейські споживачі, які намагаються купляти товари, вироблені британськими компаніями, серед яких меблі, харчі, харчі для домашніх тварин та багато інших, тепер отримують рахунки про те, що вони мусять сплачувати Податок на Додану Вартість та оформляти митні декларації через нові правила, які вступили в силу після Брекзиту.
Пан Том Бейзли (Thom Basely), який мешкає у французькому місті Марсель, каже: "Ми купили поличку для нашої ванної кімнати у онлайн крамниці Next за 47 євро [42 фунти]. Через кілька днів, коли поличка вже прибула до Марселю, ми отримали від кур'єрської компанії вимогу сплатити ще 30 євро мита та ПДВ. Це було, як приголомшення.".
Інший чоловік, який мешкає у Франкфурті на річці Майн, що у південно-західній Німеччині, каже, що замовив собі одяг для велоїзди також з британської компанії, після чого перед отриманням отримав вимогу про сплату 102 євро податку та мита разом.
Жінка, яка мешкає у Нідерландах, що була купила собі штани ще в грудні, але які прибули кілька днів тому, також отримала вимогу сплатити 40 євро зборів.
Британський пенсіонер, пан Крис Гиксон (Chris Hickson), який мешкає у Франції і який тривалий час пропрацював фахівцем у галузі перевезень вантажів, каже, що дуже багато людей постали перед великими несподіванками через те, що вони вірили, що коли ЄУ та СК врешті-решт підписали угоду, то це мало означати, що не буде жодних зборів та мит, але це зовсім так.
Тепер континентальні споживачі, тобто ті, що мешкають у Європі, коли купляють товари з Британії, змушені заповнювати митні та податкові декларації на придбані ними товари. Ці форми, як правило, заповнюють перевізники чи кур'єри і потім просто стягують потрібні збори.".
Під подібні обмеження також потрапили британські продавці вельми розкішних продуктів та їжі, як для прикладу Fortnum & Mason, які у себе на сайті просто написали, що наразі, через Брекзит, жодних замовлень на Європу вони не спроможні оформити.