Багато торговців повідомляють, що їм доведеться сплачувати додаткові податки на експорт та імпорт окремих типів харчів та одягу, які не повністю виготовляються у Британії.
Також вже є ознаки того, що торговці постали перед проблемою неспроможності правильного оформлення документів, які потрібні для перетину кордону їх товарами.
Окремі кур'єрські компанії, що працюють на території Британії, повідомили, що припинили довозити посилки у країни ЄУ наземним транспортом через дуже велику невизначеність. У компанії DPD повідомили, що від початку нового року їм довелось повернути назад у Британію понад 20% від всіх посилок, через те, що документація на них була, або відсутньою, або неправильною. DPD повідомила своїх клієнтів у Британії, що повністю призупиняє всі наземні послуги у ЄУ до принаймні 13 січня.
Коли, 24 грудня було підписано брекзитну угоду, то дуже багато компаній припустили, що вся майбутня торгівля буде безтарифною і безперешкодною.
Багато торгових компаній вже упродовж багатьох років мають у Британії великі бази розповсюдження товарів на територію країн ЄУ, через які з багатьох країн світу та країн ЄУ надходять товари, а вже потім звідси їх розповсюджують по Британії та різних країнах Європейської Унії.
Тепер ці компанії заявляють, що коли вони намагаються повторно експортувати товари на територію ЄУ, то їм вже доводиться платити митні збори та ПДВ.
Головний директор мережі британських супермаркетів, яка має назву Marks & Spencer, пан Стів Рові (Steve Rowe) каже, що великим компаніям доведеться шукати різні обхідні шляхи, що займатиме дуже багато часу та коштуватиме великі гроші, а для інших компаній це означає, що дуже багатьом з них просто доведеться перебазовуватись у країни ЄУ.
Все, що на ці дорікання заявили у центральному уряді СК, це сказали, що працюють разом з компаніями аби допомогти їм адаптуватись до нових умов торгівлі.
Шотландські експортери рибних продуктів постали перед проблемою, яку вони самі називають "ідеального вибуху", пов'язаного з Брекзитом, що, за їх словами, може просто знищити рибну промисловість, яка триває вже багато сторіч.
Вони кажуть, що не експортують туалетного паперу чи подібного, а експортують рибну продукцію найвищої якості, яка через дуже короткий відрізок часу псується і гниє. Якщо вони не встигають, то вся їх продукція просто йде на смітники і її закопують у землю.
Вони також кажуть, що якщо зараз не вжити ніяких заходів, то шотландська рибна промисловість за дуже короткий час просто зникне.
Уельські автоперевізники вантажів повідомляють, що постали перед проблемою під час перетину кордону з Ірландією.
Директор фірми перевізників, яка має назву Gwynedd Shipping, пан Ендрю Кинзела (Andrew Kinsella), каже, що його компанія вже має чергу у 60 вантажівок, які не можуть дістатися до
Дубліну. Він каже, що багато його перевізників постають перед проблемою того, що їх клієнти не спроможні виробити особливі митні декларації, які водії мусять мати аби їх фури могли безперешкодно в'їхати на пором.
Пан Кинзела каже, що той факт, що ми ще не бачимо дуже великих черг у портах, ніяк не означає, що їх не існує, бо ці черги утворюються у інших місцях та на стоянках самих компаній.