Лондонка, Пані Еллі Гадлстон (Ellie Huddleston), 26 років, після того, як дістала нову працю, від радощів вирішила трохи потратитись та купити собі гарне пальто і ще дві блюзки. Коли вона, на своїх двох улюблених сайтах, побачила гарну ціну, то відразу на одному придбала собі пальто, а на другому дві блюзки.
Проте, постачання блюзок відбувалось з затримкою через те, що вони понад тиждень простояли на митниці, після чого вона отримала SMS від кур'єрської компанії DPD, яка доставляла її блюзки, де було посилання на сторінку, на якій йшлося про те, що аби отримати ці блюзки, спільна вартість яких 180 фунтів, їй потрібно ще доплатити 58 фунтів мита, ПДВ та інших додаткових стягнень.
Щодо пальта, то його доставляла компанія UPS, яка також надіслала подібне повідомлення, у якому від неї, аби отримати пальто, вартість якого 200 фунтів, вимагалось ще 82 фунти доплати, також за ПДВ, мито та інші стягнення.
Всі ці збори, які було запроваджено урядом СК після Брекзиту, тепер збираються кур'єрськими компаніями, які просто не можуть Вам віддати Ваш товар без доплат, бо у іншому випадку вони будуть змушені заплати державі ці збори зі своєї власної кишені.
Пані сказала, що товари з цими доплатами були б їй просто не по кишені, вона відмовилась їх отримувати і вони пішли назад до продавців.
Пані Еллі каже, що просто не знала, що після Брекзиту майже всі товари, тобто вартість яких становить більше ніж 135 фунтів, що надходять з Європи, обкладаються митами та іншими податками і каже, що тепер купляти щось з Європи їй просто не світить.
Після Брекзиту, якщо товар купляється у країні ЄУ, то він обкладається ПДВ, митом та іншими зборами і продавці мають оформляти на ці товари митні декларації та дуже часто самі продавці кладуть відповідальність за це на споживачів, бо технічно, сплата цих зборів є відповідальністю купців, а не продавців.
Ці збори сплачуються тоді, коли товар досягає Британії.
Тут важливо зауважити, що це стосується саме Великої Британії (GB), а не Сполученого Королівства (UK), тобто якщо Ви у Північній Ірландії, то жодних додаткових зборів на товари з Європи не існує, бо ПІ залишається частиною єдиного європейського ринку та митної спілки ЄУ.
І саме через це люди дуже часто, під час заповнення декларацій на вивіз товарів, роблять помилки у полі, де запитується, звідки товар, бо вони за звичай пишуть UK (СК), бо їх країна СК, але треба писати GB (ВБ), що у свою чергу робить декларацію неправильно заповненою і це дуже часто спричинює затримки на кордонах, через необхідність заповнення нової декларації та її повторної перевірки митниками.
ПДВ Британії, 20%, накладається на товари, які коштують більше ніж 39 фунтів. Якщо вартість товару більша ніж 135 фунтів, то його ще додатково обкладають також і митом у діапазоні від 0 до 25 відсотків, залежно від типу товару.
Всі ці збори від імені уряду збирають кур'єрські фірми, що вимагає додаткових ресурсів і відтак змушує ці фірми також збільшувати ціну за доставку, котрі можуть пробувати також покласти дещо й свою кишеню.
Компанія Royal Mail, для прикладу, стягує додаткових 8 фунтів. Вони кажуть, що "це віддзеркалює кошти, які вони витрачають на оформлення паперів та представлення їх
прикордонній службі (Border Force), яка займається перевіркою декларацій.
Подібно, компанія DHL, збирає додаткових 2.5%, але не менше 11 фунтів, від загальної суми товару.
Компанія TNT просто на кожну доставку накладає £4.31.