Перелік всіх новин

Guardian: анти-міграційні плани Кемерона - це чистий абсурд

Новини Британія Лондон Англія Шотландія УельсОстанні офіційні дані про майже рекордний рівень притоку емігрантів свідчать про те, що СК залишається країною високої міграції вже протягом останніх 20 років.

Посеред цих, центрально економічних факторів, найостанніші спроби Дейвіда Кемерона знизити щорічний потік мігрантів з сотень до десятків тисяч, виглядає просто нездійсненим.

План про захоплення зарплат нелегальних емігрантів, котрі працюють нелегально є просто абсурдним та тавтологічним. Звичайно ж, мабуть існують дірки у законодавстві, котрі унеможливлюють переслідування тих, що прострочили свої візи за те, що вони працюють нелегально, але безперечним фактом є те, що цих людей можна притягнути до відповідальності хоча б за прострочення перебування на території СК і їх можна просто та легко депортувати за межі країни. Проте, якщо ці люди працюють нелегально та ще й за готівку, як можна конфіскувати те, що вони заробили нелегально та залишити їм те, що легальне - аж ніяк не збагнути і також, якщо взяти до уваги ідею того, що поліція буде спроможна використовувати свої ніяк не ефективні процедури чинного Кримінального Акту для захоплення зарплат, то все це виглядає доволі примарно.

Єдине, що в цьому є позитивним, це факт того, що вже є міжпартійний консенсус щодо негативних наслідків експлуатації на тіньовому ринку праці. Останнім часом було кілька процесів над роботодавцями, котрі наймають на роботу нелегалів. Число цих процесів є просто мізерним і скоріше за все спрямоване більше на піар, ніж на вирішення проблеми нелегального працевлаштування.

Запропонований урядом Торі пакет нових заходів у боротьбі з цією проблемою, включаючи вимогу до банків проводити перевірку того, чи їх клієнти легально перебувають у країні, може безперечно створити недружнє середовище і особливо для самих банків, котрі змагаються за гроші кожного клієнта.

Закім ще вимоги до орендаторів житла перевіряти чи їх клієнти перебувають у країні легально, почали запроваджувати щойно на території West Midlands. Також, за кілька тижнів відділи Швидкої допомоги при кожній лікарні будуть зобов'язані заповняти особливу форму для всіх нових пацієнтів про їх міграційний статус. Єдиною різницею цього разу, котрої ми не побачимо, так це фургонів з написами "Їдьте додому". Ці фургони кілька років тому їздили по вулицях Британії, де була потенційно висока кількість нелегальних мігрантів, за що потім Секретареві внутрішніх справ довелось багаторазово вибачатись.

Останні міграційні дані свідчать про те, що намагання Торі знизити наплив мігрантів ніяк не мали успіху.
Добровільне покидання СК за рік часу впало з 32 тисяч до 23 тисяч людей і також на 3% впало примусове витворення з країни.

Мабуть Кемеронові краще припинити прикидання у тім, що він може глибоко знизити рівень напливу мігрантів, а замість того почати працювати над тим, як знизити вплив нелегальної міграції, особливо там, де швидко зростає рівень населення. Передвиборча програма консерваторів, до речі, включала заснування міграційного фонду для зниження тиску на обслуговування населення через його зростання. Мабуть вже час аби ми трішечки від них почули щось і про це.

автор статті: Алан Травіс - кореспондент Ґардіан з домашніх справ

джерело: http://www.theguardian.com