Всі новини

Оновлено: 29.01.2021 - 16:49

Оновлено: П'ятниця, 29 січня 2021 - 16:49

Єврокомісія оприлюднила контракт з британською AstraZeneca

Єврокомісія оприлюднила контракт з британською AstraZeneca
Поширити у: f   t Whatsapp

Сьогодні зроблено ще один крок в суперечці між Європейською Унією та британською фармацевтичною компанією АстраЗéнека, після того, як минулого тижня компанія повідомила Єврокомісію про те, що вона не буде спроможною забезпечити постачання всієї замовленої вакцини проти коронавірусу, а тільки 25%, через проблеми з виробництвом вакцини на своєму заводі, який розташований у Бельґії.
Після тієї заяви, Єврокомісія сказала, що компанія має шанувати свої контрактні зобов'язання і відтак, якщо вона не спроможна постачати вакцину зі свого заводу у одному місці, то мусить орґанізувати постачання з інших заводів компанії, котрі розташовані за межами країн ЄУ і також з тих, що у СК.

У відповідь на це в уряді СК заявили, що вакцина, яка виробляється на території СК, має застосовуватись у цій країні і що їх компанія не буде постачати вироблену у СК вакцину у країни ЄУ.

Ця заява дуже обурила багатьох керівників країн ЄУ, а Єврокомісія також заявила, що у відповідь на подібні кроки уряду СК вони можуть заборонити постачання вакцини БайонТек-Файза у СК. Вся ця вакцина виробляється у ЄУ.

З цієї причини президентка Єврокомісії, пані Урзула Фон диа Лаєн, зобов'язала АстраЗéнеку оприлюднити контракт, який було підписано між Єврокомісією та АстраЗéнекою і після цього сказала, що з цього контракту дуже ясно зрозуміло, що АстраЗéнека має зобов'язання. Пані Урзула також звернула увагу на те, що анґло-шведська компанія не має жодних арґументів проти постачання вакцини зі своїх трьох заводів, де б вони не були розташовані.

Пані Фон диа Лаєн зауважила, що у контракті йдеться про те, що компанія "зобов'язується докласти найбільших зусиль" для забезпечення постачання вакцини і це означає, що вона ці зобов'язання має шанувати.

У контракті зокрема йдеться про те, що АстраЗéнека, при необхідності, буде постачати вакцину також і зі своїх заводів, котрі розташовані поза межами країн ЄУ.

З оприлюдненого контракту стало відомо, що за 400 мільйонів доз цієї вакцини Єврокомісія заплатила 336 мільйонів євро, тобто 298 мільйонів фунтів, тобто по 75 пенсів за дозу.

Кілька днів тому німецький реґулятор захворювань, Інститут Роберта Коха, повідомив, що наразі не існує переконливих свідчень про те, що вакцина компанії АстраЗéнека є задовільно ефективною для людей, яким більше ніж 65 років і тому вони годні рекомендувати цю вакцину головним чином людям у віці від 18 до 64 років включно. У всіх інших випадках, за словами фахівців інституту, ця вакцина має таку саму ефективність, що й вакцини БайонТек-Файза та Модерни.

Попри це, реґулятор ЄУ сьогодні все ж таки затвердив використання вакцини АстраЗéнеки, як безпечну для використання всіма, кому більше 18 років.

Нині також було оприлюднено інформацію про те, що ще дві інші вакцини проти коронавірусу вже також готові.

Однією з них є вакцина американської компанії під назвою Новавакс (Novavax). За повідомленнями компанії ця вакцина є ефективною на 89%.

Іншою стала вакцина бельґійської компанії, яка має назву Янсен (Janssen). Ця вакцина має ефективність 66%, але є однодозовою, тобто для успіху вакцини потрібно вводити тільки одну дозу, замість двох доз, як з іншими вакцинами.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Читайте також:

АстраЗенеці наказано негайно забезпечити вакцину для ЄУ АстраЗенеці наказано негайно забезпечити вакцину для ЄУ7.07.2021
Брекзит : у П Ірландії призупинено перевірки харчів Брекзит : у П Ірландії призупинено перевірки харчів2.02.2021
Франція з Німеччиною погрожують АстраЗéнеці судом Франція з Німеччиною погрожують АстраЗéнеці судом31.01.2021
ЄУ відкликала рішення про контроль експорту у П Ірландії ЄУ відкликала рішення про контроль експорту у П Ірландії30.01.2021
Уряд додав ще три країни до червоного переліку Уряд додав ще три країни до червоного переліку28.01.2021
Всі, що від'їздять, будуть змушені заповнювати декларації Всі, що від'їздять, будуть змушені заповнювати декларації27.01.2021
Вакцина вже практично готова Вакцина вже практично готова9.11.2020
Лейбористи хочуть карати медіа за фейкові реклами Лейбористи хочуть карати медіа за фейкові реклами15.11.2020
Тим, що годують грудьми варто зачекати з вакциною від Кóвид-19 Тим, що годують грудьми варто зачекати з вакциною від Кóвид-1920.12.2020
Якщо у Вас алерґія, з вакциною варто зачекати Якщо у Вас алерґія, з вакциною варто зачекати9.12.2020
Лікарні отримають вакцину БайонТек-Файза 7 грудня Лікарні отримають вакцину БайонТек-Файза 7 грудня28.11.2020

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju