Всі новини

Оновлено: 30.01.2021 - 07:03

Оновлено: Субота, 30 січня 2021 - 07:03

ЄУ оголосила про можливий контроль на постачання вакцини через П Ірландію

ЄУ оголосила про можливий контроль на постачання вакцини через П Ірландію
Поширити у: f   t 

ЄУ оголосила про можливість задіяння статті 16 Протоколу Північної Ірландії аби зачинити задні двері, які використовуються для транспортування вакцини проти коронавірусу з ЄУ до Британії.
Документ, відомий, як Протокол Північної Ірландії, є частиною угоди виходу СК з ЄУ, яку було підписано у січні минулого року, який дозволяє вільне пересування товарів з ЄУ до Північної Ірландії.

Згідно з умовами протоколу, товари мають вільно пересуватись між Ірландською Республікою (південною), тобто між ЄУ та П. Ірландією, яка є частиною СК, але продовжує залишатись у єдиному європейському ринку та у митному просторі ЄУ.

ЄУ сьогодні оголосила про можливість задіяння 16 статті даного протоколу аби тимчасово запровадити контроль на пересування вакцини через П. Ірландію, яку потім легше транспортувати на територію Британії.

Це було зроблено у відповідь на незгоду компанії АстраЗéнека забезпечити повне постачання своєї вакцини з території Британії через проблеми на їх європейському заводі та наполягання британського уряду аби ця компанія не поставляла вакцини, яка виробляється у СК до ЄУ.

До нинішнього дня вакцина БайонТек-Файза, яка цілковито виробляється на території ЄУ, та зараз майже 100-відсотково використовується у Британії для щеплень проти коронавірусу, постачалась у Британію різними шляхами і в тім числі через П. Ірландію.

Задіяння 16 статті, яка дозволяє однобічний тимчасовий відхід від північно-ірландського протоколу, або з боку ЄУ, або з боку Британії, означає, що транспортування вакцини через П. Ірландію може припинитися, що у свою чергу означає, що ЄУ може мати змогу дуже легко та ефективно призупинити будь-яке постачання вакцини іншими шляхами.

На даний час жодних перебоїв з постачанням вакцини та з вакцинуванням не має бути. Принаймні так заявили в уряді СК, де також сказали, що розглядають свої наступні кроки у цій суперечці.

Проблем з постачанням вакцини на територію П. Ірландії також не повинно бути, бо вся вакцина, яка там застосовується, постачається туди назад з Британії.


За останніми даними на 19:30 нинішнього дня, за минулу добу від коронавірусу, загалом по СК, померло ще 1 245 людей, тобто від початку епідемії загальна кількість померлих вже становить 104 371. Це ті люди, котрі померли не пізніше ніж через 28 днів після того, як у них було виявлено Кóвид-19.

Кількість нових інфікованих за останні 24 години становила 29 079.

Кількість осіб, котрі отримали першу дозу вакцини на 19:30 становила 7 891 184, а кількість тих, що отримали вже другу дозу, була 478 254.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Читайте ще:

Брекзит : у П Ірландії призупинено перевірки харчів Брекзит : у П Ірландії призупинено перевірки харчів2.02.2021
Франція з Німеччиною погрожують АстраЗéнеці судом Франція з Німеччиною погрожують АстраЗéнеці судом31.01.2021
Єврокомісія оприлюднила контракт з британською AstraZeneca Єврокомісія оприлюднила контракт з британською AstraZeneca29.01.2021
Громадянам ЄУ пропонують гроші аби виїхати з Британії Громадянам ЄУ пропонують гроші аби виїхати з Британії27.01.2021

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju