Вичерпна та Проґресивна Угода Транс-Тихоокеанського Партнерства (Comprehensive and Progressive Agreement for Trans-Pacific Partnership, скор.: CPTPP) включає в себе Австралію, Бруней, Канаду, Чилі, Японію, Малайзію, Мексику, Нову Зеландію, Перу, Синґапур та В'єтнам, багато з яких є колишніми британськими колоніями.
Загалом у цих одинадцяти країнах мешкає приблизно 500 мільйонів людей, тобто десь стільки саме, як у країнах Європейської Унії. Щоправда ці пів мільярда людей не є такими заможними, як пів мільярда людей ЄУ.
Якщо поглянути з боку економіки, то цей азійський та тихоокеанський пакт (угода) ґенерує 13% доходів цієї планети, що є на 7% нижче ніж ґенерує єдиний європейський ринок, чий вихід становить понад 20%, з якого Британія місяць як втікла.
Міжнародна Секретарка з Торгівлі центрального уряду СК, пані Лиз Трас (Liz Truss), консерваторка та брекзитерка (на фото вище), подасть офіційну заяву на долучення до цього клубу завтра, в понеділок, 1 лютого.
СК у цьому клубі буде другою найбільшою економікою. Найбільшою економікою цього пакту є Японія.
Головною метою цього азійського та тихоокеанського пакту є скорочення та скасування перешкод у торгівлі між країнами, які є його членами.
Через те, що СК вже має окремі торгові угоди з більшістю країн CPTPP, його долучення до цього пакту, у найближчому майбутньому, не принесе багато вигоди.
Тому, долучення до цієї угоди можна розглядати, як чергову обіцянку чинного уряду брекзитерів про чергове післябрекзитне "світле" майбутнє, яке уряд пана Джонсона постійно обіцяє своїм виборцям.