Всі новини

31.01.2021 - 13:53

Неділя, 31 січня 2021 - 13:53

Франція з Німеччиною погрожують АстраЗéнеці судом

Франція з Німеччиною погрожують АстраЗéнеці судом
Поширити у: f   t 

Дві найвпливовіші держави Європейської Унії погрожують анґло-шведській фармацевтичній компанії, АстраЗéнеці, притягненням до суду за невиконання своїх контрактних зобов'язань.
На початку тижня компанія, яка базується в анґлійському місті Оксфорд, була повідомила Єврокомісію про те, що, через проблеми на своєму заводі у Бельґії, зможе поставити у країни ЄУ тільки менше ніж 30% від всієї вакцини, яку у серні минулого року була замовила та за яку була заплатила Європейська Унія.

Після цього почався вельми гучний скандал, під час якого Єврокомісія сказала, що якщо є проблеми з заводом у Бельґії, то компанія має поставити обіцяну вакцину зі своїх ще двох заводів, які розташовані у Британії.

Проте, АстраЗéнека відповіла тим, що вона це зможе зробити тільки після того, як повністю забезпечить замовлення британського уряду і тоді Єврокомісія, під час перемовин з керівництвом компанії, зобов'язала оприлюднити контракт, з якого стало відомо, що ЄУ платила за кожну дозу вакцини десь біля 70 пенсів.

В суботу, 30 січня, також стало відомо, що Британський уряд заплатив АстраЗéнеці за кожну дозу вакцини приблизно у сім разів більше ніж заплатив ЄУ. Ці дані ще не було остаточно підтверджено, але той факт, що про них заявляють багато аналітиків, вказує на те, що це може бути правдою. Чому британський уряд заплатив такі великі гроші, наразі не зрозуміло. Можливо тут ми знову маємо свідчення про "тісні" зв'язки між міністрами та окремими особами компанії чи щедрими донорами консервативної партії, як це подібно було на початку минулого року з постачанням захисного одягу для медиків, коли уряд був заплатив набагато більше від ринкової ціни.

Якщо факт такої високої різниці в ціні за вакцину підтвердиться, то тоді стає дуже добре зрозуміло, чому АстраЗéнека хоче постачати вакцину насамперед урядові СК, а вже потім Європі.

Саме з цієї причини у Єврокомісії мають підозру на те, що ніяких проблем з виробництвом вакцини на своєму заводі у Бельґії АстраЗéнека насправді не має, а натомість намагається перевозити її також і з того заводу у СК аби заробити більше грошей.

Французький міністр у питаннях Європи, пан Clément Beaune, заявив, що компанія може постати перед необхідністю сплати штрафів та застосуванням до неї санкцій з боку ЄУ, якщо вона вирішить не шанувати своїх контрактних зобов'язань і якщо виявиться, що вона надала перевагу СК перед ЄУ у постачанні вакцини.

Міністр також сказав, що ЄУ може затримати АстраЗéнеці оплату за вакцину та відмовитись від подальших контрактів і також накласти додаткові штрафи.

ЄУ також звернулась до компанії аби вона тепер оприлюднила всі свої звіти про експорт з території ЄУ за останні три місяці.Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:


Читайте ще:

АстраЗенеці наказано негайно забезпечити вакцину для ЄУ АстраЗенеці наказано негайно забезпечити вакцину для ЄУ7.07.2021
Окремі країни Європи призупинили вживання вакцини AstraZeneca Окремі країни Європи призупинили вживання вакцини AstraZeneca11.03.2021
Суд: пан Генкок порушив законне зобов'язання Суд: пан Генкок порушив законне зобов'язання19.02.2021
Шотландія вводить додаткові обмеження на в'їзд Шотландія вводить додаткові обмеження на в'їзд2.02.2021
ЄУ оголосила про можливий контроль на постачання вакцини через П Ірландію ЄУ оголосила про можливий контроль на постачання вакцини через П Ірландію30.01.2021
Брекзит : 65% вантажівок їдуть з Британії порожніми Брекзит : 65% вантажівок їдуть з Британії порожніми29.01.2021
Єврокомісія оприлюднила контракт з британською AstraZeneca Єврокомісія оприлюднила контракт з британською AstraZeneca29.01.2021

Курс Британського Фунту


всі новини wci nowyny ukrajinckoju