Північно-ірландські юніоністи (лоялісти Британії) дуже різко критикують цей протокол через те, що він фактично запроваджує кордон між Британією та Північною Ірландією, чому вони завжди заперечують.
Пан Ковеней каже, що з цим протоколом є проблеми, але він є вельми гнучким.
Чинна Перша Міністерка П. Ірландії, пані Арлене Фостер (Arlene Foster), яка є головихою DUP, тобто партії юніоністів, критикує пана Ковеней за те, що він "повністю глухий" до занепокоєнь юніоністів.
Цього вівторка в уряді Британії звернулися з проханням до Єврокомісії про продовження поблажливого періоду до 2023 року, тобто фактично уникнення перевірок товарів між Європою та Британією.
Проте, у четвер відповідач Єврокомісії повідомив, що поблажливі періоди завжди запроваджуються на тимчасовій основі і є суб'єктами суворих умов їх застосування.
Виглядає, що у ЄУ припускають і таке, що юніоністи просто намагаються грати на руку британському урядові, який був би дуже щасливий мати вельми гідну дірку на кордоні між Британією та Північною Ірландією.
З іншого боку юніоністи ніколи не хотіли і не хочуть ніякого кордону між Британією та Північною Ірландією, бо завжди виступали та виступають за те, аби Північна Ірландія була разом з Анґлією.