Коли цю заборону було введено то вона початково мала діяти до 11 січня. Потім її було відтерміновано до 22 лютого, а тепер до кінця березня.
З метою зупинити масове безробіття та утримати країну від повного економічного провалу, уряд вливає в економіку королівства величезні суми грошей.
Уряд вирішив не надавати прямої фінансової підтримки ні орендникам житла, ні самим орендарям, котрі через несплату оренди втрачають доходи, а замість того просто ввів заборону на виселення.
Число ґруп, котрі представляють права орендників та орендарів висловлюють все більші занепокоєння в тім, що борги по сплаті оренди продовжують зростати вельми високими темпами, що одного разу може спричинити примусове виселення багатьох людей зі своїх осель.
Запровадження фінансовим реґулятором канікул на сплату іпотечних кредитів (mortgages) вельми допомогли окремим британським господарствам утриматись від конфіскації власності за неспроможність сплати цих кредитів.
Проте, багато фахівців та аналітиків закликають уряд виробити довготривалу політику поступового виходу з кризи, яка невпинно зростає.
Подовження заборони на виселення ще на шість тижнів зможе принести тимчасове полегшення, але, на думку окремих членів парламенту, це не може і не буде тривати вічно.
За даними дослідження доброчинної орґанізації з надання допомоги бездомним, яка має назву Притулок (Shelter), у січні цього року майже 445 тисяч орендників житла на території Анґлії вже мають прострочення у сплаті оренди за житло, тобто фактично стоять перед ймовірністю виселення.
У Національній Асоціації Орендарів Житла (National Residential Landlords Association) кажуть, що дане відтермінування заборони на виселення просто відпихає ту саму проблему на майбутнє, але жодним чином її не вирішує. За їх словами, від часу введення заборони на виселення, приблизно 800 тисяч приватних орендників житла накопичили борги зі сплати оренди, яких вони радше за все ніколи не зможуть повернути. Це означає, що рано чи пізно вони будуть змушені залишити це житло.
Варто звернути увагу на те, що Шотландія та Уельс вже також подовжили заборону на виселення і також до кінця березня.
Щодо П. Ірландії, то орендарі житла, перед тим, як починати процедуру виселення, мусять надати своїм орендникам 12-тижневе застереження.