Самі артисти кажуть, що Брекзит створив для них "абсолютну кризу".
Музиканти, актори та члени їх команд постали перед додатковими перешкодами в отриманні тривалих та робочих віз і у декларуванні інструментів та іншого устаткування під час своїх турів країнами унії.
Британські митці вже упродовж майже місяця лобіюють центральний уряд аби той щось вдіяв для вирішення проблеми з подолання перешкод під час турів британських артистів по Європі.
Міністерка культури СК, Леді Керолайн Дайненейдж (Caroline Dinenage - консерваторка та брекзитерка, від округу Gosport, ґрафство Гемпшиа), сказала, що наразі уряд не веде жодних перемовин у цьому питанні з окремими країнами ЄУ.
Вона визнала, що аби полегшити післябрекзитне життя британських артистів у питанні здійснення турів по країнах ЄУ, потрібно здолати "дуже багато перешкод" і каже, що вона на це витрачає "дуже багато недоспаних ночей".
Варто зазначити, що сама Леді Дайненейдж упродовж своєї політичної кар'єри постійно голосувала
за посилення міґраційних правил та в особливості за те, аби європейські громадяни взагалі не мали права залишатись жити у СК після Брекзиту.
Вона також заявила, що уряд СК намагатиметься домовлятись з окремими країнами ЄУ про укладання прямих угод, які стосуватимуться подорожування артистів з метою здійснення своїх музичних турів, а офіційні особи СК вже "почали думати" про те, до яких країн вони мають звертатись насамперед.
Різні країни ЄУ мають різні вимоги роботи музик та інших митців. Для прикладу, Іспанія вимагає отримувати додаткові візи, а Франція цього не вимагає.
Проте, той факт, що СК вирішило вийти з митної спілки ЄУ та з її спільного ринку, означає, що про перевезення на територію ЄУ інструментів та іншого устаткування без бюрократії та додаткової писанини британський уряд мусить таки домовлятись з Єврокомісією, але шанси на будь-яке пом'якшення тут дуже малі, бо ЄУ не може встановлювати правила для одних, але скасовувати їх для інших.