Цим паспортом є мобільний додаток, який засвідчує те, що даний пасажир чи пасажирка пройшли необхідні тести на Кóвид-19, які вимагає та, чи інша країна.
Ковидний паспорт також є свідченням про те, що тести було проведено сертифікованим орґаном.
У асоціації дивляться на цифровий кóвидний проїзний паспорт, як на важливий документ, який здатний дозволити відновлення повітряних рейсів.
Реґіональний директор асоціації, пан Винуп Ґоел, каже, що: "Ключовим у відновленні рейсів є впевненість. Пасажири мають бути впевненими, що тести, які вони пройшли, є правильними та дають їм можливість в'їхати в ту чи іншу країну.
І уряди також мусять мати впевненість в тім, що тести, які проходять пасажири, є акуратними та відповідають потрібним вимогам.".
В асоціації кажуть, що дані цифрові ковидні паспорти будуть доступними для платформів Андроїд та АйФоун і будуть безкоштовними для завантаження.
Першою авіалінією, яка почала випробовувати ковидні паспорти, стала компанія Синґапурсьскі Авіалінії (Singapore Airlines), яка почала застосовувати це нововведення ще в грудні минулого року.
Іншими авіалініями, котрі вже запроваджують ці ковидні паспорти, є Etihad, Emirates, Qatar Airways та Air New Zealand.
Найближчим паперовим еквівалентом ковидних паспортів на даний час є
Жовта Картка (Yellow Card), яка є документом Світової Орґанізації Охорони Здоров'я, і яка підтверджує, що пасажир чи пасажирка пройшли вакцинування.
У Британії цю картку використовують для повідомлень про бічні ефекти різних медикаментів та вакцин.
Цю Жовту Картку дуже часто використовують аби засвідчити, що пасажирів було провакциновано від
Жовтої Гарячки, що вимагається у окремих країнах, особливо у країнах Африки, Азії та Південної Америки.
Недавно у Європолі були заявили про появу шахрайських кіл, котрі продають фіктивні неґативні тести на коронавірус. Перших таких шахраїв було виявлено під час продажу тестів пасажирам паризького
аеропорту Шарля де Ґоля (Charles de Gaulle Airport).
Подібних шахраїв вже також було виявлено і у окремих аеропортах СК.