Він також повідомив, що звернувся до офіційних осіб з проханням припинити набір нового персоналу на цю митницю.
БіБіСі каже, що розуміє ситуацію таким чином, що офіційні особи П. Ірландії наразі шукають юридичної поради на те, чи вони мають право виконувати наказ пана Лайона.
Будівництво пропускного пункту є вимогою угоди про торгові стосунки між СК та ЄУ, яку було підписано минулого Святого Вечора та є частиною Північно-ірландського протоколу.
Пан Лайон арґументує своє рішення тим що Північно-ірландський Протокол створює, за його словами, надто багато практичних складнощів.
Дуже добре відомо, що юніоністи виступають катеґорично проти цього протоколу та проти встановлення будь-якого кордону між Північною Ірландією та Великою Британією взагалі.
Північно-ірландський протокол потрібний для того аби не було кордону між північною та південною Ірландіями, що є ключовою вимогою угоди Великої П'ятниці, яку було підписано у 1998 році, яка заклала основи миру у Північній Ірландії.
Варто зазначити, що Північно-ірландський Протокол наразі застосовується тільки частково, бо до кінця квітня діє так званий поблажливий або щедрий період, під час якого дозволяється безконтрольне у митному сенсі перевезення посилок та харчів.
Разом з цим, лідери
партії Шин Фейн (Sinn Féin), що є опозиційною до
DUP, тобто є католицькою партією та виступає за єднання з Республікою Ірландія, тобто за створення на ірландському острові спільної Ірландії, кажуть, що "наслідки за Брекзит лежать на плечах DUP", а північно-ірландський протокол є "прямим наслідком Брекзиту".
Заступниця Шин Фейну, пані Оніл (O'Neill), сказала, що альтернативи північно-ірландському протоколові просто не існує.
Мовники уряду СК, у свою чергу, з цього приводу заявили: "Це є справою Уряду Північної Ірландії (
Northern Ireland Executive). Ми перебуваємо у постійному контакті з ними."