Чинна відпускна схема (furlough scheme), яка має офіційну назву Коронавірусна Схема Збереження Праці (Coronavirus Job Retention Scheme), діє до кінця березня.
Під час оприлюднення бюджету на 2021 - 2022 фінансовий рік, чинний Канцлер СК, пан Ріші Сунак, оприлюднив інформацію про те, що цю схему буде знову продовжено і вона діятиме до кінця вересня цього року.
Десь приблизно 600 тисяч само-зайнятих людей також матимуть доступ до урядового ґранту, який також було продовжено поряд з відпускною схемою для працівників.
За словами БіБіСі, ця схема допомогла зберегти приблизно 11 мільйонів місць праці.
Проте, опозиційні партії все одно критикують чинного британського прем'єра, пана Джонсона, та його уряд, за постійну кволість у прийманні рішень, які також стосуються й відпускної схеми.
Схему вперше було запроваджено рік тому і вона спочатку діяла тільки до липня. Багато економістів тоді закликали уряд продовжити схему, але уряд вперто відмовлявся, та врешті-решт у листопаді минулого року знову оголосив про продовження цієї схеми.
Така кволість та нерішучість прем'єра, канцлера та уряду загалом призвела до того, що упродовж минулого літа компанії були позвільнювали дуже багато працівників, котрі, якби уряд був вчасно продовжив цю схему, могли втримати свої робочі місця.
Майже всі європейські країни діяли набагато рішучіше у фінансовій підтримці своїх працівників. Відтак, для прикладу у Німеччині, чинна Канцлерка (прем'єрка), пані Анґела Меркель, була ще у червні оголосила про продовження подібної схеми до кінця липня 2021 року.
Згідно з сьогодні оголошеним продовженням відпускної схеми працедавці у липні цього року доплачуватимуть до цієї відпускної схеми 10% годин, які їх працівники не працюють, а у серпні та вересні будуть доплачувати 20%.
Схема діятиме до кінця вересня 2021.