Фахівець у транспортній сфері, Сер Пітер Генді (Peter Hendy), отримав вказівки та фінансування від уряду вивчити сполучення між різними частинами Сполученого Королівства.
Сер Генді каже, що тепер почнеться подальше вивчення можливостей фіксованого сполучення у Ірландському морі.
Два інженери з компанії Jacobs Engineering, які спеціалізуються в галузі інженерії, вивчатимуть можливості цього сполучення, оцінюватимуть потрібні кошти і час.
За приблизними та найбіднішими оцінками цей проєкт, чи це буде міст, чи тунель, буде коштувати щонайменше 20 мільярдів фунтів.
Варто зазначити, що плани будівництва фіксованого, тобто постійного, сполучення між Шотландією та П. Ірландією були ще у 1890 роках, але так і ніколи не були реалізовані.
15:30
Після того, як ідея моста пронеслася британськими медіа, заступник лідера північно-ірландської партії Шин Фейн, пан Майкл О'Ніл (син Ніла), назвав цю ідею "мостом трубної мрії" та "затьмарюванням провалу Брекзиту".
Лідер ще однієї північно-ірландської партії, яка є про-ірландською і має назву SDLP, сказав, що ця ідея є "мостом фантазії" у той час, як північно-ірландські дороги та залізниці вже майже повністю зруйновані через декади їх недофінансування.
Під час Питань до Прем'єр-міністра, у Палаті Громад, один з членів палати, пан Фойле (Foyle), запитав у пана Джонсона про те: "Який мандат, на його думку, він має переписувати демократично обраних людей Північної Ірландії аби поставити їм міст, який проходитиме через милі незірваних амуніцій та радіоактивних відходів?".
На що пан Джонсон відповів, що оцінювання можливості будівництва моста буде "масивною користю Північній Ірландії".
Одним кінцем моста має бути північно-ірландське місто Ларне, з якого зараз курсують пороми у бік Шотландії.