go home

10.03.2021 - 10:49

Середа, 10 березня 2021 - 10:49

Єврокомісія посилює випуск комп'ютерних чипів

Єврокомісія посилює випуск комп'ютерних чипів
Поширити у: f   t   Whatsapp

У Європейській Комісії повідомили, що почали розробку планів до кінця цієї декади значно збільшити випуск комп'ютерних чипів найостаннішого покоління.
У комісії хочуть аби мінімум 20% таких чипів (мікросхем) до 2030 року вироблялися на території країн ЄУ. У 2020 році у ЄУ вироблялось тільки 10% чипів.

Одним з поштовхів до цієї ініціативи комісії став факт значного дефіциту подібних чипів для європейських виробників автомобілів та інших машин, який вийшов на поверхню у минулому році, коли через карантини у країнах Азії, був значно зріс дефіцит напівпровідників, які використовуються різними європейськими фірмами.

На даний час найбільше виробництво комп'ютерних чипів належить тайванській компанії TSMC та південно-корейській компанії Самсунґ. Ці компанії є єдиними у світі компаніями, спроможними виробляти чипи найостаннішого покоління.

Раніше Європа займала одне з найпередовіших місць у світі з випуску напівпровідників.

Проте, у той час, як Нідерланди все ще є домом для компанії NXP Semiconductors, а компанія Infineon Technologies все ще базується у Німеччині, ці фірми дуже багато своїх функцій вже передали іншим компаніям, котрі головним чином розташовані у країнах Азії.

Заснування заводів з виробництва напівпровідників (чипів) найостаннішого покоління є дуже дорогою справою.

Будівництво подібного заводу великих розмірів, разом з устаткуванням, може коштувати до 15 мільярдів фунтів. І до того часу, коли цей завод почне виробляти чипи, може минути багато років.

Плани ЄУ щодо значного зростання ємності виробництва напівпровідників в країнах блоку є частиною загального плану, який має назву Цифровий Компас 2030 (Digital Compass 2030).

Серед інших проєктів цього плану є також:
- виробництво першого квантового комп'ютера ЄУ до 2025 року;
- запровадження ґіґабитного інтернету (понад тисячу меґабит на секунду) у всіх домогосподарствах ЄУ;
- забезпечення роботою принаймні десяти мільйонів фахівців у галузі інформаційних технолоґій, з фокусом на задіяння у цій галузі більшого відсотку жінок.

За нині:Читайте у цій темі також:

Борги уряду знову на рекордному рівні Борги уряду знову на рекордному рівні19.03.2021
ONS : експорт до ЄУ впав на майже £6 млрд ONS : експорт до ЄУ впав на майже £6 млрд12.03.2021
Брекзит: Джонсон знову порушує угоду з ЄУ Брекзит: Джонсон знову порушує угоду з ЄУ4.03.2021
Брекзит: компанії спланували переведення активів на £100 млрд. Брекзит: компанії спланували переведення активів на £100 млрд.2.03.2021
ЄУ запроваджує вакцинні паспорти ЄУ запроваджує вакцинні паспорти1.03.2021
Власникам смартфонів у СК можуть повернути до £30 Власникам смартфонів у СК можуть повернути до £3025.02.2021
Bermann: Джонсон брехун, який всі негаразди з Брекзитом зіпхає на Ковид Bermann: Джонсон брехун, який всі негаразди з Брекзитом зіпхає на Ковид24.02.2021

Дописи:

... жодинх дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju