Про це повідомляє британський часопис
Індепендент з посиланням на власні джерела.
Реальність нового проєкту пана Джонсона спричинила нові звинувачення міністрів його уряду в тім, що вони знівечують всі сподівання великої кількості британських студентів, котрі хочуть подорожувати, жити та навчатись за кордоном.
Раніше, пан Джонсон обіцяв, що "не існує жодної загрози тому, що СК вийде з європейської проґрами Еразмус".
Проте, коли, в кінці минулого року, було підписано угоду про майбутні стосунки між ЄУ та СК, то стало цілковито зрозуміло, що СК не прийматиме жодної участі у Еразмус, що спричинило вельми значну реакцію серед молодих британців і особливо серед студентів.
Після цього, дуже швиденько, міністри поквапились оголосити про те, що уряд, замість проґрами Еразмус, запровадить свою власну, ґлобальну, проґраму, яка матиме назву Схема Тюрина і сказали, що ця нова схема даватиме британським студентам те саме, що раніше їм давала схема Еразмус+.
Проте, після того, як з Відділу Освіти (Department for Education, скор.: DfE) центрального уряду "витекла" додаткова інформація, стало зрозуміло, що ця схема буде набагато біднішою.
Тепер стало відомо, що допомогу від британського уряду зможуть отримати тільки студенти з найбідніших британських сімей.
Аби покрити витрати не переїзди студентів на навчання за кордоном Єврокомісія, за проґрамою Еразмус, виплачує їм до 1 315 фунтів. І найбільш важливим є також те, що за схемою Еразмус+ навчання студентів в будь-якій країні ЄУ є безкоштовним.
На противагу цьому, згідно з останньою інформацією, Схема Тюрина не покриватиме й плати за навчання студентів.
У Шотландській Національні Партії (Scottish National Party, скор.: SNP) підрахували, що фінансування проживання студентів за кордоном, за новою Схемою Тюрина, буде десь у п'ять разів меншим.
На даний час у європейській проґрамі Еразмус беруть участь біля 17 тисяч британських студентів, які ще наразі мають на це право до закінчення їх навчання. Після цього, британські студенти, які мають бажання навчатись за кордоном, зможуть робити це тільки через Схему Тюрина.
Ще також не до кінця зрозуміло, чи іноземні студенти, котрі виявлять бажання приїхати на навчання у СК за новою Схемою Тюрина, отримуватимуть якусь допомогу від уряду СК.
Якщо ні, то це значно скоротить число іноземних студентів у СК, що у свою чергу може утворити в бюджетах британських університетів дірку в загальному розмірі приблизно 243 мільйони фунтів.