Одні з таких даних, які було видано Федеральним (центральним) Бюро Статистики Німеччини (Statistisches Bundesamt), показують, що обсяг імпорту з Британії у Німеччину в січні цього року був на цілих 56% меншим ніж цей самий імпорт у січні минулого року, що у грошовому еквіваленті становить зниження на 2,1 мільярд євро, або 1,8 мільярдів фунтів.
Попри те, що привіз товарів на територію Британії з ЄУ до першого липня цього року, не потребує жодних мит і не піддається практично жодним перевіркам, обсяг імпорту товарів з Німеччини у СК у січні цього року все одно знизився на 29%, порівняно до січня 2020 року.
Наразі дуже важко направду сказати, чи таке значне зниження обсягу торгівлі відбувається через Брекзит, чи через Кóвид.
Проте, згідно з німецькою статистикою, імпорт товарів на територію Німеччини у січні цього року з інших країн світу, порівняно з січнем минулого року, був нижчим тільки на 10%.
Варто також звернути увагу й на те, що упродовж грудня минулого року дуже багато британських фірм намагались накопичити максимально можливу кількість товарів. Це робили також і німецькі фірми, що у свою чергу спричинило відносно тихий, з огляду торгівлі, січень.
Саме тому, дуже важко сказати, чи такий значний спад обсягів торгівлі буде сталим, чи він з часом покращиться.
Треба також зазначити, що обсяги торгівлі між СК та Німеччиною почали поступово знижуватись ще від 2016 року, після того, як мав місце референдум за вихід СК з ЄУ.
Останні статистичні дані французької митниці показують, що імпорти на територію Франції з СК у цьому січні були на 20% нижчими ніж у січні минулого року.
В уряді СК це називають "дрібними проблемами", які пов'язані з тим, що багато компаній все ще не добре готові до нових стосунків і що з часом все владнається.
Проте, дуже багато фахівців у галузі імпорту-експорту кажуть, що ці статистичні дані варто сприймати надзвичайно серйозно.