На головну

14.07.2015 - 07:50

Озборн: жодної копійки для порятунку Греції

?????? ???????? ?????? ?????? ????????? ?????Канцлер СК, Джордж Озборн, заблоковує будь-які спроби використання грошей британських платників податків для порятунку Греції.

Про це повідомляють у Міністерстві Фінансів (Treasury).

Пан Озборн сказав міністрам, що використання фондів ЄС для доповнення погашення грецького боргу є невірним кроком. Він також каже, що якщо так станеться, то це порушить угоду про те, що фонд порятунку ЄС не може використовуватись з метою погашення боргів тієї чи іншої країни.

Наступного вівторка у Брюсселі відбудеться зустріч міністрів фінансів 28 країн членів ЄС.

Дейвід Кемерон у 2010 році сказав, що йому вдалось домовитись про те, що Європейський Механізм Фінансової Стабілізації (ЄМФС), EFSM, не буде використовуватись для погашення боргів держав, після того, як його було використано для порятунку Ірландії та Португалії. Замість цього механізму відповідальність за порятунок членів єврозони має падати на держави члени єврозони, а не на ті держави, котрі не є членами єврозони.

Проте, наразі повідомляють, що президент Єврокомісії, Жан-Клауд Юнкер, намагається звернутись до ЄМФС за підтримкою порятунку Греції до тих пір, поки не досягнуто кінцевої угоди щодо грецьких боргових зобов'язань.

Цей крок Джорджа Озборна, скоріш за все, є запобіжною дією, від'як закім ще ніхто офіційно не заявляв та не звертався з проханням про те, що хоче запозичити гроші на допомогу Греції зі стабілізаційного фонду.Подібні статті: