Принаймні 500 громадян Британії, котрі мешкають в Іспанії, постали перед фактом необхідності виїзду з країни через те, що в кінці березня закінчується 90-денний термін, який є максимальним дозволеним терміном перебування британців на території країн Європейської Унії.
Якщо вони не залишать Іспанію до кінця 90-денного періоду, то автоматично стануть нелеґальними міґрантами і відтак їм загрожує депортація, що у свою чергу означає, що вони не зможуть в'їхати у Іспанію леґально упродовж багатьох років.
Варто зазначити, що вельми велике число британських міґрантів, котрі мешкають у Іспанії, голосували за Брекзит, тобто за вихід СК зі складу ЄУ.
Ті, що повернуться назад у Британію, через 180 днів знову зможуть виїхати на 90 днів у Іспанію.
Останнім днем, коли британські міґранти, окремі з яких мешкають в Іспанії вже упродовж багатьох років, але ще не подалися на статус постійних мешканців, все ще вважатимуться леґальними на території ЄУ, є 31 березня.
Один з британських міґрантів у Іспанії, пан Shaun Cromber, який публічно зізнався, що голосував за Брекзит, каже, що ніколи не вірив, що громадяни Британії, після виходу СК з ЄУ, матимуть будь-які перешкоди продовжувати жити на континенті.
Під час розмови з журналістами на летовищі іспанського міста Малаґа, він сказав: "Так Я голосував аби вийти з ЄУ, але я не усвідомлював, що це все дійде до такого. Мою заяву [залишитись постійно жити у Іспанії] було відхилено і ми їдемо до дому.
Моя дружина в сльозах. Вона роздратована.
І я також, якщо чесно сказати, не хочу повертатись назад у СК.
Після 5 років проживання на Costa del Sol, я не можу повірити, що все це зараз закінчується. ".
Він також каже, що на його погляд Іспанія дуже пошкодує про те, що виганяє британців.
Багато британців, що вже давно мешкають у Іспанії, можуть подати заяву на отримання статусу постійного мешканця.
Проте, британці звикли до того, що можуть мандрувати всюди у світі без жодних проблем і скільки завгодно, де головним чинником є імперське минуле Британії. Саме тому дуже багато британців у країнах ЄУ навіть і на думці не мали подавати заяви на отримання статусу постійних мешканців. Вони просто були впевнені в тім, що матимуть змогу подорожувати коли захочуть і як заманеться.
Але зараз все більше з них усвідомлюють, що не все так просто і що після 31 березня багато з них можуть перетворитись на нелеґальних міґрантів, яких вони самі так сильно ненавидять.