go home

10.06.2021 - 16:58

Четвер, 10 червня 2021 - 16:58

Президент застеріг не бавитися з мирним процесом

Президент застеріг не бавитися з мирним процесом
Поширити у: f   t   Whatsapp

Чинний президент Сполучених Штатів, пан Джоу Бáйден, застеріг чинного британського прем'єра, пана Бóриса Джонсона, не ризикувати мирним процесом у Північній Ірландії через різнобіччя між ЄУ та СК, пов'язані з застосуванням північно-ірландського протоколу у питанні проходження товарів між Британією та П. Ірландією, тобто між Британією та внутрішнім ринком ЄУ.
Обидва лідери мали сьогодні розмову у ґрафстві Корнвол, де від ранку розпочалася триденна зустріч лідерів держав великої сімки (G7), тобто семи найбільш розвинених держав світу.

В середу, 9 червня, перемовини між чинним Державним Міністром Кабінету Міністрів СК, Лордом Фростом, та заступником президента Єврокомісії, паном Шефковичем, закінчилися безрезультатно.

Перемовини велись з метою вгамування суперечки перевірок проходу товарів між Британією та П. Ірландією, чого вимагає північно-ірландський протокол, який підписали ЄУ та СК в грудні минулого року.

Згідно з цим протоколом, уряд СК зобов'язується забезпечувати перевірки товарів, які йдуть з Британії у П. Ірландію.

Проте, уряд Бориса Джонсона кілька тижнів тому заявив, що не буде робити цих перевірок і хоче аби ЄУ продовжив так званий поблажливий період на північно-ірландському кордоні до принаймні кінця цього року.Згідно з угодою, цей період має закінчитись в кінці цього місяця, після чого уряд СК має запровадити перевірки товарів, особливо продуктів тваринного походження, які рухаються на територію П. Ірландії, тобто на єдиний ринок ЄУ.

В уряді Бориса Джонсона, проте, заявили, що не будуть запроваджувати ніяких перевірок.

У відповідь на це у ЄУ заявили, що почнуть запроваджувати проти СК різні санкції, зокрема мають намір запровадити тарифи, що передбачено угодою між СК та ЄУ про співпрацю та торгівлю, яку було підписано минулого Святого Вечора.

В середу, після перемовин, пан Шефкович наголосив, що від впертості уряду СК у ЄУ вривається терпець і вони готуються до застосування санкцій.

Під час перемовин, уряд СК наполягав та наполягає, аби Єврокомісія погодилась на запровадження винятків на перевірку окремих товарів, тобто аби їх взагалі звільнити від будь-якого контролю. Лорд Фрост арґументує це тим, що СК зараз має ті самі санітарні стандарти, що ЄУ і тому, на його думку, країни ЄУ мусять на це погодитись. Він, проте, нічого не каже, що трапиться після того, як британський уряд вирішить погіршити стандарти на харчі та подібні продукти, для прикладу з метою зниження собівартості, що у свою чергу означає, що ці продукти продовжуватимуть йти на європейський ринок без жодних перевірок. Іншими словами, уряд пана Джонсона вперто та весь час безрезультатно намагається змусити Європу грати за його власними правилами, а не за міжнародними, тобто збудувати британську імперію два, як на це кажуть у Британії - Empire Mark 2.

Подібним чином уряд пана Джонсона намагався змусити ЄУ піти на його умови під час перемовин минулого року. Проте, після того, як журналісти та аналітики почали опрацьовувати підписану угоду, виявилось, що СК програло у ній по практично всіх пунктах.У ЄУ на це, звичайно ж, не погоджуються і замість того пропонують СК підписати з ними угоду на зразок тієї, яку ЄУ має зі Швейцарією, тобто іншими словами, уряд СК має зобов'язатись ніколи не знижувати стандарти на продукти, нижче від європейських і це також означає, що якщо ЄУ підвищить стандарти на продукти харчування, то СК має також їх підвищити.

Проте, в уряді СК на це катеґорично не погоджуються з чисто ідеолоґічних причин, бо це, за їх словами, завадить повному суверенітетові СК від ЄУ. Насправді це завадить СК тримати руку над ЄУ, чого воно не могло, як член ЄУ і тим більше не зможе, як третя країна.

Всі британські анти-європейські часописи, такі, як Телеґраф, Дейлі Мейл, Експрес, FT, Сан, та частково Таймс, щодня звинувачують у всьому цьому ЄУ і кажуть, що північно-ірландський протокол, який підписав уряд СК, не працює і що його треба змінювати.

У ЄУ наголошують, що проблема не у північно-ірландському протоколі, а у самому Брекзиті і що цей протокол є єдиним шляхом збереження миру у П. Ірландії та забезпечення нормальних торгових стосунків з ЄУ.

Кілька тижнів тому, пан Байден, який дуже пишається своїм ірландським походженням, вже заявляв, що його адміністрація зробить все можливе, аби не допустити зриву мирного процесу у Північній Ірландії.

За нині:Читайте подібне:

Перевірки знову відтерміновано Перевірки знову відтерміновано1.07.2021
Виборці карають Торі за Брекзит Виборці карають Торі за Брекзит19.06.2021
Брекзит : нова суперечка у нагородженні Брекзит : нова суперечка у нагородженні17.06.2021
Уряд просить ЄУ відтермінувати заборону на імпорт Уряд просить ЄУ відтермінувати заборону на імпорт16.06.2021
Уряд буде аналізувати шлюби громадян ЄУ Уряд буде аналізувати шлюби громадян ЄУ13.06.2021
Брекзит : Шефчович прибув до Лондона Брекзит : Шефчович прибув до Лондона12.02.2021
У П. Ірландії подальші напади на поліцію У П. Ірландії подальші напади на поліцію6.04.2021
Брекзит : компанії продовжують залишати Британію Брекзит : компанії продовжують залишати Британію21.02.2021
Брекзит: Джонсон знову порушує угоду з ЄУ Брекзит: Джонсон знову порушує угоду з ЄУ4.03.2021
У Дері підстрелено вже другу особу У Дері підстрелено вже другу особу16.04.2021
Брекзит : прикордонні пости має бути встановлено Брекзит : прикордонні пости має бути встановлено13.04.2021
Бюджет: надбавку до універсального кредитування продовжено Бюджет: надбавку до універсального кредитування продовжено3.03.2021
Ситуація у П. Ірландії дуже небезпечна Ситуація у П. Ірландії дуже небезпечна8.04.2021

Дописи:

... жодних дописів

   Ваш допис:
Курс Британського Фунту


всі новини vsi novyny ukrajins'koju