Вони в першу чергу закликають до більшої прозорості процесу складання жовтого переліку країн, з яких британці після прибуття змушені сідати на карантини та робити тести.
Адвокати компаній кажуть, що їх клієнти хочуть знати, як саме уряд опрацьовує переліки та приймає по них рішення і по яких саме критеріях уряд визначає, до якого переліку має належати кожна країна.
Ініціатива Раянеа отримала значну підтримку серед інших авіакомпаній, серед яких EasyJet, Tui та IAG, яка є власницею British Airways і їх керівники вже заявили, що долучаться до судового виклику Раянеа.
В уряді кажуть, що дана система "обережно керує ризиком нових штамів" коронавірусу.
Головним поштовхом Раянеа до запуску судової справи стало вилучення з зеленого переліку Портуґалії з цілковито незрозумілих причин, бо кількість нових випадків там нижча ніж у Британії, а кількість випадків інфікованих індійським варіантом, який галопом літає по Британії, там майже нульова.
Окрім цього на уряд пана Джонсона також сиплеться багато критики з боку мандрівних компанії СК через те, що він не додав до зеленого переліку середземноморські Балеарські острови, серед яких також і Мальорка, куди вже упродовж тижнів линуть сотні тисяч європейських туристів, особливо німців, нідерландців та бельґійців, а британці, за словами керівників цих компаній, загрузли на цьому острові, як у в'язниці.
Іспанська Мальорка вже упродовж десятиріч є одним з найпривабливіших місць для британських туристів.
Летовище Palma de Majorca повідомило журналістам БіБіСі, що тільки упродовж травня через них вже пройшло біля 400 тисяч туристів з Німеччини, а з Британії за цей самий час тільки трохи більше трьох тисяч.